!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Väčšina obyvateľov Slovenska sú kresťania a dodržiavajú kresťanské tradície. Oslavujú Vianoce ako narodenie Ježiša Krista. Na Vianoce sa pripravujú 4 týždne dopredu, počas obdobia nazývaného Advent. Chodia do kostola, zdobia domy s vianočnými stromčekmi a dekoráciami a kupujú vianočné darčeky pre rodinných príslušníkov a priateľov.
Vianoce sa začínajú 24. decembrom, keď sa celá rodina stretáva pri vianočnej večeri. Ľudia si vytvárajú sviatočnú atmosféru a trávia najkrajšiu časť v roku s ľuďmi, ktorých milujú.
Tradičná vianočná večera je kapustnica s hubami a ryba so zemiakovým šalátom. Menu sa môže líšiť podľa zvykov a tradícií v rôznych regiónoch Slovenska. Po večeri rodina sedí spolu v obývačke, jedia koláče, pijú víno, rozprávajú sa, spievajú vianočné koledy a vybaľujú vianočné darčeky. O polnoci sa mnoho ľudí zúčastní polnočnej omše, aby oslávili narodenie Ježiša. 25. decembra a 26. decembra rodiny často zostávajú spolu, idú do kostola alebo navštívia svojich príbuzných a priateľov.
vianoce2006.jpg
stôl.jpg
P2317bd9f_vianoceV.jpg
12.02.2009 09:47:39
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one