!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Veľká noc oslavuje vzkriesenie Ježiša Krista. Je to najdôležitejší sviatok v kresťanskom kalendári. Veľkonočná nedeľa končí obdobie príprav na sviatok Veľkej noci. Táto štyridsaťdňová doba, ktorá sa nazýva pôst, začína na Popolcovú stredu a končí sa Bielou sobotou, dňom pred Veľkou nocou. Veľký pôst pripomína Kristov štyridsaťdňový pôst na púšti.

Týždeň od Kvetnej nedele do Veľkonočnej nedele je známy ako Veľký týždeň. Počas Veľkého týždňa obrady v kostole pripomínajú jeden z posledných dní Kristovho života na Zemi. Kvetná nedeľa označuje Kristov vstup do Jeruzalema. Zelený štvrtok znamená poslednú večeru. Veľký piatok predstavuje Kristovo ukrižovanie a Veľkonočná nedeľa jeho zmŕtvychvstanie.

Počas tohto obdobia ľudia zdobia svoje domy všetkým, čo pripomína jar: narcismi, tulipánmi, zlatým dažďom, bahniatkami a maľovanými veľkonočnými vajciami. Na Veľký piatok nejedia mäso. Tradičné jedlo je šunka, vajcia, syr, chren a koláčiky. Na Veľkonočný pondelok chlapci chodia šibať a oblievať svoje priateľky a ony im za to dávajú peniaze, sladkosti a čokoládové vajíčka.
baranček.jpeg
9561.jpg
vajcia.jpg
12.02.2009 02:45:05
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one