!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Drevo bolo najdostupnejší a najrozšírenejší materiál. Tradície nám zanechali množstvo výrobkov a veľa technológií používaných dnes pri výrobe a dekorácii drevených výrobkov. Nádoby bačov a výrobky z pastierskeho umenia (šálky, malé šáločky, maselnica a odlievacia forma na syr), takisto aj tradičné hudobné nástroje – fujary a flauty.
Výroba misy je jedna z najžiadanejších umeleckých techník.
Ďalšou technikou je vytesávanie do dreva. Väčšina produktov vyrobených touto technikou sa používa na prípravu a servírovanie jedál (misy, taniere, lyžice, tácky).
Produkty vyrobené pomocou valcovej techniky vyžadujú prirodzenú vlhkosť a používajú sa na tekutiny. Konštrukcie nádob tvoria pásy dreva upevnené stuhou, aby držali spolu. Základom pre techniku štiepenia dreva je rešpektovať druh dreva a organické tkanivo – neprerušiť drevené vlákno, tak materiál drží prirodzenú trvanlivosť, odolnosť a elasticitu. Jemná puklina dreva poskytuje špeciálny vzhľad, keď sa používa ako tienidlo. Táto technológia sa tiež uplatňuje pri výrobe hračiek.
Okrúhle drevené výrobky – misy, taniere, soľničky, kadidlá a iné, sú vhodné na použitie rôznych typov dekoratívnej techniky: zárez, kovové vykladanie, farebné pokvapkanie v kombinácii s inými materiálmi (kov, sklo). Súčasná nábytková výroba používa tiež niektoré z týchto tradičných techník.
betlehen.JPG
č.jpg
p-.jpg
t.jpg
doprajte-si-relax-v-saune-2090-11.jpg
l.jpeg
12.02.2009 07:48:45
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one