!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Pred odchodom do kostola

Starší družba:

Milý pán starejší!

Pred malou chvíľkou ste nás do tohto domu prijali. Hospodin učinil cestu našu šťastnou. Ajhľa teraz pred Vami stoja už mládenec a panna, ktorí sa rozhodli do stavu manželského vstúpiť, a tak po všetky dni svojho života v láske a v pokoji prežívať.

Preto by som Vás žiadal, pán starejší, aby ste nás vyprevadili tak ako vyprevadil Ráchel dcéru svoju mladému Tobiášovi.

Vyprevaďte nás do chrámu Božieho, pred oltár svätý k Otcovi duchovnému, aby si tam vernosť a lásku až do smrti sľúbili.

Starejší:

Milosť a pokoj Vám od Boha Otca a nášho Pána Ježiša Krista!

Vážení svadobní hostia, drahí rodičia, starí rodičia, krstní rodičia.

Milí snúbenci, nadišla chvíľa a čas aj pre Vás, keď tu stojíte pred nami, ale hlavne pred svojimi rodičmi a Vám blízkou rodinou, aby sme Vás vyprevadili na Vašu novú cestu, po ktorej ste sa dobrovoľne rozhodli kráčať, a to na cestu manželského života.

Tento moment v živote každého človeka je veľmi vážny a pre Vás i Vašich rodičov i radostný. Či sa nemajú čomu radovať, či nemôžu spolu so žalmistom zvolať: "Tento je deň, ktorý učinil nám Pán Boh, preto radujme a veseľme sa v ňom".

Ich radosť je opodstatnená aj tým, že Vás po rokoch výchovy a opatrovania môžu dnes v dobrom zdraví vyprevadiť na túto novú vážnu cestu. Vážnosť tejto chvíle pre Vás je v tom, že nikto z nás, ale ani Vy neviete, aká táto cesta bude. Či bude dlhá, či krátka, či dobrá a či zlá a čo všetko Vás na nej čaká.

Milí snúbenci, apoštol Pavol, keď sa lúčil s kresťanmi v Korinte, napísal im tieto slová:

"A teraz bratia, ostáva Vám iba to troje - viera, nádej a láska. To troje, ale z tých troch najväčšia a najdôležitejšia je láska."

Aj ona Vás sem doviedla a záleží len na Vás, či je to láska pravá a čistá, ktorá Vám pomôže prekonať nástrahy manželského života. Pretože cesta manželská to nie sú iba chvíle radosti. Prídu problémy, prekážky a tie budete musieť vyriešiť a prekonať. To sa Vám podarí na základe tej lásky, ktorú tak vysoko vyzdvihoval aj apoštol Pavol.

K tomu by som Vám pripomenul iba dve slová: prepáč a odpusť. Slová, ktoré dnešní Vám podobní mladí ľudia dokážu ťažko vysloviť a pochopiť, pretože čím viac lásky a dobra bude vo Vašich srdciach, tým bude Vaša cesta manželská šťastnejšia, radostnejšia a pokojnejšia.

Milí snúbenci, v slove Božom je napísané: "Opustí človek otca i matku svoju a pridruží sa k manželke, k manželovi svojmu".

Tak aj Vy, keď si dáte svoj sľub vernosti a lásky a poviete si svoje "áno", začnete žiť svoj spoločný manželský život. No chcem Vám pripomenúť, aby ste na tejto manželskej ceste nezabudli na svojich rodičov, lebo oni majú najväčšiu zásluhu na tom, že stojíte tu pred nami, že Vás vychovali od vašej kolísky až po dnešný, pre Vás taký slávnostný deň.

Najväčšou odmenou pre nich za všetko, čo pre Vás urobili pri Vašej výchove, nech je Váš šťastný a usporiadaný manželský život.

Kľaknite pred nich na kolená, proste ich o odpustenie, ďakujte im za všetko, čo pre Vás urobili a poproste ich, nech Vám dajú svoje rodičovské požehnanie na túto novú vážnu cestu.
12.03.2009 15:47:08
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one