!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Žiadne iné európske krajiny nemajú také silné a rôznorodé ľudové tradície ako Slovensko. Nie je to prekvapujúce, pretože Slovensko je križovatkou obchodníkov aj turistov už celé storočia – prinášajú tovary a nápady mnohých kultúr a stimulujú tvorivosť nielen vo výrobe predmetov každodennej potreby, ale aj v oblasti zábavy a osláv.

Slovenský ľudový tanec a hudobné skupiny (tanečné súbory), ako Slovenský štátny ľudový súbor (SĽUK), Lúčnica, Šarišan z Prešova a iné, vystupujú po celom svete. Vystúpenia sa uskutočňujú počas celého roka, alebo počas mnohých ľudových festivalov. Ľudový tanec sa zachováva ako tradícia v slovenských dedinách, najmä cez sviatky, svadby a iné oslavy.

Slovenská ľudová hudba využíva nezvyčajne až 5 odlišných druhov nástrojov. Najznámejšia je FUJARA – nástroj podobný FAGOTU, na ktorom tradične hrávajú pastieri. Stovky Slovákov dodnes vyrábajú fujary, píšťaly a husle.
sub.jpeg
sub2.jpeg
sub1.jpeg
aba.jpeg
aba1.jpeg
aba2.jpeg
12.02.2009 15:49:04
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one