!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Sviatok Všetkých svätých

Spomienka na všetkých zosnulých, či ľudovo dušičky pripadá na 2.novembra, hneď po 1.novembri, ktorý je sviatkom všetkých svätých. Noc pred dušičkami je nocou, kedy sa stretáva svet živých a kráľovstvo neživých. Je to najmagickejšia noc v roku, traduje sa, že v túto noc navštevujú mŕtvi náš svet.
Dušičky zaviedol roku 998 clunyjský opát Odilo, ktorý sa takto snažil čeliť pohanským obradom. V 13. storočí sa tento zvyk rozšíril, udomácnil sa v Španielsku, Portugalsku a Latinskej Amerike. V roku 1915 Benedikt XV. rozšíril tento sviatok na celú katolícku cirkev. V tento deň u nás ožívajú mĺkve cintoríny, zaplnia sa ľuďmi, ktorí prinášajú kvety a vence a zapaľujú sviečky.

Po tieto dni spomíname na našich blízkych, na to, čo sme s nimi prežili a ako obohatili náš svet. Boli jeho súčasťou, možno veľmi blízkou. Ovplyvnili naše dozrievanie, stáli pri nás, starali o nás, mali nás radi – a my ich. Potom z nášho sveta odišli a ostalo tu po nich prázdne miesto. Naše deti, ktoré ich nepoznali, pôjdu s nami položiť kvietok na hrob či zapáliť sviečku.
Je na nás, aby sme im porozprávali o tých našich milovaných. Pomyselne otvorili drevenú truhlicu spomienok a dovolili im nahliadnuť do sveta, ktorý tu už nie je, a predsa je pre nás dôležitý. Do sveta, ktorý bol kedysi skutočný. A keby nebol, ani my by sme tu nikdy neboli.Klik hier voor meer gratis plaatjes
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one