!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


1-obraz027.jpg

CIBUĽA...
autor: Kuchárska kniha pečenia
Naozaj zaujímavé. Prečítajte si!
V roku 1919, keď chrípka zabila 40 miliónov ľudí, bol jeden lekár, ktorý navštevoval mnoho rodín, aby videl, či im môže nejako pomôcť v boji s chrípkou. Raz prišiel k jednej rodine, kde prekvapene skonštatoval, že všetci sú v rodine zdraví. Domáca pani odpovedala, že dala do každej izby tanierik s neošúpanou cibuľou. Doktor si s jej súhlasom zobral so sebou jednu z cibúľ, aby ju prešetrili a zistili, že pod mikroskopom vidieť v cibuli chrípkový vírus. Ten cibuľa absorbovala a rodina ostala zdravá.


Teraz som napísal jednému známemu, ktorý mi posiela zdravotné materiály a on mi podal o cibuli svoje skúsenosti: „Ďakujem, že si mi to pripomenul... ja som mal zápaľ pľúc a bol som na tom naozaj veľmi zle. Tiež som sa upol k povere, ktorá vravela, že treba zrezať oba konce cibule a dať ju do pohára blízko chorého na noc. Ráno bola cibuľa čierna, ale ja som sa cítil lepšie“.
A teraz si povedzme, prečo cibuľa nám robí niekedy zle. Často keď máme problémy so žalúdkom, dávame vinu cibuli. Naozaj cibuľa tým, že absorbuje baktérie, je výborná aby nám zabránila nádche či chrípke, ale pozor. Je práve preto dôležité nejesť cibuľu nejaký čas po tom, ako bola nakrojená, lebo už absorbovala škodlivé baktérie.
Napr. ani majonéza nie je niečím, čoho by sme sa v lete mali obávať. Je to pravdepodobne cibuľa, ktorá sa nachádza v danom šaláte s majonézou. Cibuľa je totiž silným magnetom pre baktérie a hlavne varená! Nikdy by sa nemala odkladať nakrájaná cibuľa a to platí, aj keď je zabalená v sáčku a v chladničke. Cibuľa je už nakazená po troche času, ako bola nakrojená a môže nám byť nebezpečenstvom.


Okrem iného, psy nesmú nikdy jesť cibuľu. Ich žalúdok by ju nezmetabolizoval.


Treba si pamätať, že cibuľu nekrájame nikdy vopred, aby sme ju použili na druhý deň. Stáva sa toxickou, stačí na to noc a tvorí toxické baktérie, ktoré môžu zapríčiniť žalúdočné infekcie.(Con Adonain Danny Rivera)
Prosím vyberte si vľavo v podrubrike a kliknite...
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one