!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


MÚKA
Pochrómované vodovodné kohútiky v kuchyni a kúpeľni sú výnimočne citlivé, pretože ich lesklý niklovo-chrómový povrch je veľmi tenký. Z tohto dôvodu pri ich čistení nikdy nepoužívajte leptavé alebo kyselinu obsahujúce prostriedky (ani ocot). Najlepšie urobíte, ak ich umyjete mydlovou vodou a na leštenie použijete malé množstvo múky a mäkkú handričku.

Oceľ, mosadz a meď ľahko vyčistíte zmesou z 1 dielika polohrubej múky, 1 dielika soli a 3 dielikov octu. Najprv premiešajte múku so soľou a až potom pridajte ocot, kým nevznikne tuhá pasta. Tou znečistené miesto vydrhnite, opláchnite a vyleštite. Na silne zašpinené kovy pridajte viac soli a na jemnejšiu pastu viac múky.

CITRÓN
Zájdené biele ponožky ponorte na noc do teplej vody s troma alebo štyrmi kolieskami citróna. Ráno klasicky vyperte.

Zažltnuté klávesy budú opäť biele, ak ich prejdete citrónovou šťavou.
Škvrny od vodného kameňa a zvyšky mydla z umývadiel odstránite rozpoleným citrónom. Budú nielen čisté, ale aj krásne voňavé.

Lakované drevo utrite pomocou prevareného, studeného čierneho čaju. Zbavíte sa tak mastných odtlačkov prstov, ošetríte jeho povrch a nábytok bude vyzerať opäť ako nový. Čierny čaj môžete použiť aj na pretretie lakovaných drevených podláh alebo laminátu.

Ak sa na oknách nachádzajú zaschnuté fľaky od vody, ktoré ani za svet nejdú dole, skúste ich očistiť studeným čiernym čajom a doleštiť jelenicou alebo novinovým papierom. Tip: Neumývajte okná, kým na ne svieti priame slnko. Voda by prirýchlo zasychala a potom vám nepomôže ani čaj.

KUCHYNSKÁ SOĽ
Bieleho povlaku v stojane na zubné kefky sa zbavíte pomocou 1 PL soli, ktorú nasypte do nádobky a zalejte horúcou vodou. Miešajte, kým sa soľ úplne nerozpustí, nechajte 15 minút pôsobiť, vypláchnite a nakoniec vyutierajte handrou.

Následkom dlhšie kvapkajúceho kohútika bývajú nepekné žlté fľaky vo vani alebo kúpeľni. Zbavíte sa ich tak, že zo soli a octu vytvoríte kašu, ktorú na fľak nanesiete, necháte 15 minút pôsobiť, poriadne vydrhnete a opláchnete.
07.02.2009 23:02:24
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one