!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Škvrny z potu
Škaredé škvrny z potu napríklad na tričkách poriadne navlhčite octom. Následne hoďte do práčky a vyperte ako obyčajne.

Kachličky
Škvrny vodného kameňa, ktoré sa usadili na obkladačkách, či už v kuchyni alebo kúpeľni, pretrite neriedeným octom. Následne dôkladne opláchnite vodou a nakoniec vyutierajte dosucha. Hneď bude všetko pekne lesklé.

Predmety z kože
Ako sa zbaviť škvŕn z vody na koženom nábytku a topánkach? Pridajte 1 ČL octu do šálky naplnenej vodou. Do vzniknutej zmesi namočte bavlnenú utierku, vyžmýkajte a škvrnu viackrát pošúchajte.

Zašpinené ruky
Pri spracúvaní ovocia, napríklad čerešní, sa často stáva, že nám zafarbia ruky. Tieto fľaky odstránite ľahko, keď si do nich vtriete ocot a opláchnete vodou.

Nepríjemný pach
Ak začala vaša chladnička, skrine alebo komora nepríjemne páchnuť, prejdite odkladacie priestory a regály roztokom vody a octu (pomer 3 : 1).

Sporák
Na odstránenie pripálených zvyškov jedál, ktoré sa usadili na sporáku alebo v rúre, stačí jedna noc. Namočte bavlnenú kuchynskú utierku do octu, položte na tvrdú pripáleninu a nechajte pôsobiť celú noc. Nasledujúce ráno bude pripálenina mäkká a vy ju budete môcť vyčistiť bez škrabancov obyčajnou vodou.

Škvrny od atramentu a pera
Robilo vaše dieťa prvé pokusy s plniacim perom a pritom nechtiac vylialo fľaštičku atramentu na drevený stôl po babičke? Jednoducho na fľak naneste 3 až 4 PL octu, nechajte krátko pôsobiť a vyutierajte dosucha.
07.02.2009 23:19:39
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one