!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Čistiace triky s cibuľou - obrázek

Čistiace triky s cibuľou - obrázek

Čisté okná
Často nás hnevajú špinavé okná – fľak sem, muška tam. Okno viackrát pretrite polovicou čerstvo rozrezanej cibule a hneď sa bude lesknúť ako nové. Starý domáci trik funguje pri všetkých silne znečistených oknách, napríklad keď máte okná smerom na frekventovanú cestu. Týmto spôsobom sa rýchlo zbavíte aj prachu a sadzí usadených na oknách.

Preč s hrdzou
Najmä veci, ktoré skladujete vonku, ako krhly alebo gril, začnú časom hrdzavieť. Určite vás vždy nahnevá, keď si hrdzou zašpiníte oblečenie. Skúste zhrdzavené miesta pokvapkať cibuľovou šťavou, nechajte pôsobiť 24 hodín a potom umyte a vyčistite ako zvyčajne. Táto šťava zaručene zničí všetku hrdzu.

Blyštiace sa zlato
Po dlhšom nosení, aj vinou potu, stráca zlato postupne svoj lesk. Čerstvá cibuľa vám však pomôže vrátiť lesk prsteňom, retiazkam a podobne. Zlato silno potrite kúskom čerstvej cibule a nakoniec preleštite jemnou handričkou.

Spálené miesta
Drevo je veľmi citlivé. Keď varíte a hrniec postavíte priamo zo sporáka na pracovnú dosku alebo stôl, kus dreva sa vám ľahko spáli. Na takéto poškodené miesto si vytlačte šťavu z 1 až 2 cibúľ (najlepšie elektrickým odšťavovačom), miesto pokvapkajte a nechajte 12 hodín pôsobiť. Šťava vybieli poškodené miesto.
Extra tip: Toto funguje aj pri žehlení, ak náhodou niečo nechtiac spálite, ihneď to pokvapkajte cibuľovou šťavou a nechajte 30 minút pôsobiť. Potom zľahka osušte (napr. handričkou) a operte ako zvyčajne.
07.02.2009 22:55:59
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one