!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Do hliny okolo ruží napadnutých voškami zakopeme suchú alebo nakrájanú banánovú šupu. Je to aj výborný kompost a hnojivo (šupy)
Na pohľad zdravé izbové kvetiny začnú občas náhle vädnúť, prípadne slabo vegetujú. V každej domácnosti sa iste nájde balenie vitamínov po exspiračnej lehote, ale rastlinám je to vcelku jedno. Rozpustíme v zálievkovej vode jednu až dve tabletky multivitamínu a budeme prekvapení, ako rastlina v črepníku ožije.
Kvety majú čarovnú moc prezrádzať city. Dokážu spríjemniť stretnutie, povedať to dôležité, potešiť mamu, starú mamu, tvoju učiteľku či kamarátku. Zároveň sú vhodným darom na akúkoľvek príležitosť... Kvety jasne hovoria aj svojimi farbami: červená vyznáva lásku, tmavo ružová symbolizuje vďačnosť, svetlo ružová sympatie, biela je výrazom pokory, žltá je prejavom radosti, oranžová vystihuje túžbu a červenožltá veselosť.


Ruže – sú kráľovné záhradRuže už tradične víťazia v ankete kvetiny roku pre mamu – najmä tie červené. Len ťažko by si hľadal univerzálnejší kvet ako je ruža. Neexistuje príležitosť, na akú by sa nehodila. Kyticou ruží môžeš tak veľmi ľahko vyjadriť, čo k mame cítiš, pretože je v nej láska i úcta, vďačnosť i dôvera. Pokiaľ daruješ len jeden kvet, ktorý je nápadito dozdobený, rozhodne mamu neurazíš. Pokiaľ daruješ kyticu, môžeš si byť istý, že v každom prípade vzbudí nadšenie. Je to tiež rastlina, ktorú je možné dobre kombinovať i s ostatnými rezanými kvetmi.
Ľalie – prezrádzajú nevinnosť


Ľalia je odpradávna vysoko cenený kvet. Je rovnako vhodná ako ruža a vyjadruje tvoju lásku k ľuďom, ktorých si vážiš. Akoby hovorila: Ďakujeme, máme ťa radi... Znamená nielen nevinnosť, ale aj nezištnú lásku, presne takú, akú sú matky ochotné dávať svojim deťom. Preto sa ľalia báječne hodí ako kvetina, ktorou chceš mamu či starú mamu obdarovať. A nielen to, ľalia upútava tiež obrovskými kvetmi a omamnou vôňou.
Frézie – majú omamnú vôňu


Frézie sú úžasné kvetiny, sú veľmi tvárne a dajú sa s nimi robiť doslova zázraky. Pôvodný druh frézií mal žlté kvety, šľachtením však vznikali odrody rôznych farieb. Ide o kvet s omamnou vôňou i príťažlivým tvarom.Karafiáty – nič nimi nepokazíš


Karafiáty údajne vydržia najdlhšie zo všetkých kvetov vo váze. Je to kvet, ktorý je možné aranžovať tak nápadito, že vo výsledku ťažko spoznáš, že sa jedná „len“ o karafiáty. Pritom hrdé karafiáty sa objavujú už v maľbách z doby renesancie. Kyticou z týchto kvetov určite nič nepokazíš, môžeš ju darovať komukoľvek...
Gerbery – hodia sa na všetky príležitosti


Gerbery spoznáš podľa veľkých kvetov v tvare slnka. Tento druh kvetov hýri množstvom farieb a majú zamatové okvetné lístky. Hodia sa na veľa príležitostí, ak chceš niekomu urobiť radosť, vytvoríš z nich bohatú pestrofarebnú kyticu. Ich pôvod je exotický, pochádzajú totiž z južnej Afriky. V súčasnosti sa pestujú a šľachtia v Holandsku.
Antúrie – pochádzajú z pralesa


Antúria pôsobí na prvý pohľad veľmi luxusným dojmom. Táto kvetina bola objavená v roku 1867 v dažďových pralesoch v Kolumbii. Kvetina dostala meno Anthurium „ochvostená rastina“. Najrozšírenejšie sú červené antúrie, ale v kvetinárstvach objavíš aj ružové či fialové antúrie. Tento druh kvetov sa dajú dobre kombinovať s ďalšími kvetmi i samostatne.

Slnečnice – pripomínajúce slnko


Kytica zo slnečníc pripomína tak trochu život v prírode. Ak chceš mamu či starú mamu doma prekvapiť, slnečnice dobre vyzerajú aj naaranžované do nízkej vázy. Slnečnica pôvodom pochádza z Ameriky, odkiaľ bola v 16. storočí privezená do Európy. Jej semená tvorili dôležitú súčasť jedálničkov domorových obyvateľov kontinentu, a niet preto divu, že napríklad v Peru bola uctievaná ako posvätná rastina.
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one