!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


dz.jpg
Veľké porcie ovocia

Veľké porcie ovocia

Z každej strany počujete, že ovocie je zdravé. Áno, je, ale... obsahuje mimoriadne veľa cukru. Je to síce prírodný cukor, ktorý je zdravší ako biele kryštáliky, ale naše telo nepotrebuje extra dávky sacharidov. Keď si dáte denne jednu až dve porcie ovocia, je to v poriadku. Ale ak zhltnete dve kilá jabĺk, marhúľ, broskýň či pomarančov, lebo si myslíte, že to vášmu telu prospeje, robíte poriadnu hlúposť. Veľký prísun jednoduchých sacharidov vyvolá rovnakú reakciu, ako keby ste zjedli tabuľku čokolády. Po náhlom prílive energie sa dostaví jej pokles a skolí vás únava. Navyše nadmerné porcie cukru nedokáže telo okamžite zužitkovať, preto ich premieňa na tuky a ukladá do zásob. To je zároveň vysvetlenie, prečo sa z ovocia priberá. Keď chcete prijímať dostatok vitamínov a minerálov, mali by ste presedlať na zeleninu. Obsahuje niekoľkonásobne menej sacharidov a kopec užitočnej vlákniny.
Orgánové hodiny - obrázek

Orgánové hodiny - obrázek

03:00 - 05:00
.
V činnosti sú pľúca, preto sa v tomto čase obyčajne budia fajčiari, astmatici, chorí priedušky, ľudia s nádchou, so zápalmi dýchacích ciest. V tejto dobe človek pociťuje aj najväčší strach a úzkosť. Každá maličkosť nadobúda obrovský význam.
 - obrázek

- obrázek

05:00 - 07:00

Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín (čaje).
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

07:00 - 09:00

Do činnosti sa dostáva žalúdok. Je veľmi dôležité konzumovať v tomto čase vitamíny.Telo potrebuje byť v teple, studená sprcha alebo kúpeľ preto nie sú vhodné.
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

09:00 - 11:00

Vrcholí práca pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med (je to jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosti, je to čas vrcholu duševných schopností.
 - obrázek

- obrázek

11:00 - 13:00

Doba aktívnej činnosti srdca, nie je dobré zaťažovať ho veľkým množstvom potravy.Nastáva mierny útlm, pozor na úrazy! Vhodná je prechádzka alebo krátky spánok.
 - obrázek

- obrázek

13:00 - 15:00

Obdobie vrcholu tenkého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita.
 - obrázek

- obrázek

15:00 - 17:00

Najviac pracuje močový mechúr. Dobré je piť bylinkové čaje, športovať. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, aktivita stúpa a dosahuje druhý výkonnostný vrchol.
 - obrázek

- obrázek

17:00 - 19:00

V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky - tuky, cukry, soľ, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres.
19:00 - 21:00

Do činnosti sa dostáva obal srdca - krv. V tejto dobe človek veľmi dobre vníma. Je to čas vhodný na počúvanie hudby a divadelných hier, ale aj najúčinnejší na pôsobenie antibiotík alebo na aplikáciu krémov na bolestivé miesta.
21:00 - 23:00

Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné fajčiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.
23:00 - 01:00

Začína pracovať žlčník. Tí, ktorí majú ťažkosti s týmto orgánom, sa v tomto časeobyčajne budia alebo nemôžu spať.
 - obrázek

- obrázek

01:00 - 03:00

Začína pracovať pečeň. V tejto dobe nastáva útlum (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúcej zvýšenú opatrnosť. Neodporúča sa konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo pitie alkoholu.
Zdvojnásobte svoju energiu za jediný deň! - obrázek

Zdvojnásobte svoju energiu za jediný deň! - obrázek

Cítite, že ste ,,hotová“ a bežný odpočinok vám už nestačí na obnovenie síl? V tom prípade si doprajte špeciálny energetizujúci deň.

7.30 h BUDÍČEK
Ak si to môžete dovoliť, nevstávajte z postele pred 7.30 ráno. Ľudia, ktorí sa budia skôr, majú v krvi vyššiu hladinu hormónu stresu – kortizolu. Preto sú koncom dňa viac unavení a majú menej energie ako tí, ktorí vstávajú neskôr.
8.30 h – RAŇAJKY
Mali by obsahovať potraviny s obsahom posilňujúcich vitamínov skupiny B. Pripravte si misku obilnej zmesi s mliekom, pohár pomarančovej šťavy, čierny chlieb a med. Takisto treba vedieť, že pečivo z toastera stráca veľa tiamínu – vitamínu B1, ktorý zlepšuje činnosť mozgu.

9.00 h – TROCHA SLNKA
Postavte sa k otvorenému oknu a zhlboka dýchajte. 15 minút v lúčoch ranného slnka pôsobí ako účinná injekcia aktivity. Jasné svetlo sa cez zrakový nerv dostáva do mozgu a celkom pribrzdí vylučovanie melatonínu, hormónu spánku.

11.00 h – ČAS NA ČAJ
Urobte si krátku prestávku na vypitie čaju Yerba mate. Táto juhoamerická rastlina obsahuje látku podobnú kofeínu – mateín, ktorý zlepšuje koncentráciu.

13.00 h – DOPRAJTE SI PROTEÍNY
Odborníci na zdravú výživu sa domnievajú, že jedlo s vysokým obsahom uhľohydrátov dodáva silu iba na 2,5 hodiny. Ak zjete jedlo pozostávajúce iba z cestovín alebo ryže, už o 15.30 sa môžete cítiť unavená. Aby k tomu neprišlo, zjedzte v čase obeda porciu bielkovín, napr. chudého mäsa, ryby alebo kurčaťa, ktoré uvoľňujú energiu pomalšie ako uhľohydráty.

14.00 hod – VYSKÚŠAJTE ,,ŽIVOTABUDIČE“
Práve teraz sa v súlade s biologickými hodinami začína výrazný pokles energie a organizmus sa domáha popoludňajšej siesty. Ak vás poobede čakajú náročné úlohy, užite preparát na posilnenie – napríklad kapsuľku so žeň-šeňovým výťažkom. Rovnaký účinok má rozcvička.
16.00 hod – NECHAJTE OČI ODDÝCHNUŤ
Cítite únavu zraku. Pri práci s počítačom sú očné buľvy takmer nehybné a v ich svaloch sa hromadí kyselina mliečna, ktorá vyvoláva bolesť. Preto sa na niekoľko minúť zahľaďte na krajinu za oknom a potom na 2 minúty oči zavrite. Toto cvičenie opakujte trikrát.
18.00 h – GYMNASTIKA
Nechajte na pol hodiny domácnosť domácnosťou a choďte na polhodinovú prechádzku. Pohyb na čerstvom vzduchu okysličuje organizmus a uvoľňuje napäté svalstvo. Vďaka zvýšenej produkcii endorfínov takisto pomáha zahnať stres.
20.00 h – VEČERA
Mala by pozostávať z uhľohydrátov (ryža, cestoviny) so zeleninovou prílohou. Tieto zložky napomáhajú vylučovaniu melatonínu. Zvýšenie hladiny tohto hormónu zaručuje bezproblémové zaspávanie.
22.00 h – DOBRÚ NOC
Pred spaním je vhodné vyskúšať kúpeľ vo vode, do ktorej pridáme tri kvapky aromatického mandarínkového alebo levanduľového olejčeka. Vďaka tomu sa osviežite a uvoľníte. Väčšina z nás potrebuje na vyspanie približne 8 hodín spánku. Ak si to môžete dovoliť, spite dnes aj 10 hodín. Predtým nezabudnite dôkladne vyvetrať spálňu a v lete nechať otvorené okno. Spánok je najlepší lekár pre telo aj dušu.
Osemhodinový spánok

Osemhodinový spánok

To, že ste dávno-pradávno čítali o potrebe osemhodinového spánku neznamená, že táto informácia platí dodnes. Rovnako ako všetko ostatné, aj počet hodín, ktoré by ste mali stráviť v posteli, je individuálny. Niekomu stačí šesť, inému sa máli aj deväť. Poslúchajte preto svoje telo a neriaďte sa žiadnymi normami. Práve vďaka nim si mnohí ľudia myslia, že trpia nespavosťou a zbytočne sa kŕmia rôznymi návykovými tabletkami. Ak sa pravidelne budíte už o piatej, a to „len“ po šiestich hodinách spánku, nerobte paniku – ste jednoducho ranné vtáča, ktorému stačí šesťhodinový odpočinok.
. Skákajúca ručička na váhe

. Skákajúca ručička na váhe

Už niekoľko rokov chudnete a priberáte, chudnete a priberáte, chudnete a priberáte... Tieto neustále výkyvy hmotnosti, ako i striedanie období hladovania a prejedania, nemajú na váš organizmus práve najlepší vplyv. Postupne dochádza k zmene metabolizmu, telo je šetrnejšie, spaľuje menej energie a vy máte čoraz väčší problém zhodiť nepotrebné kilečká. Keďže zatiaľ nie je možné dať ich do daru nepriateľovi, nebolo by od veci, keby ste urobili niečo pre znovunaštartovanie svojho lenivého metabolizmu. Je veľmi dôležité, aby ste prestali hladovať a začali jesť pravidelne, a to minimálne päťkrát denne. Vyberajte si jedlá s veľkým objemom, ale nízkym počtom joulov. Začnite sa denne aspoň polhodinku hýbať – ideálne sú aeróbne aktivity ako rýchla chôdza, beh, bicyklovanie či kolieskové korčuľovanie.
Nech vaše srdce predčasne nezostarne - obrázek

Nech vaše srdce predčasne nezostarne - obrázek

Bez ohľadu na váš vek môže byť vaše srdce opotrebované viac, ako si myslíte. Ak žijete nezdravo a málo spíte, môžete mu pridať až 10 rokov! Pacientmi kardiologických kliník sa čoraz častejšie stávajú už aj tínedžerky. Prečo? Pretože páchajú tri hriechy: príliš skoro začínajú fajčiť, hodiny vysedávajú pred počítačom a televízorom a často majú nadváhu.

VAŠI NEPRIATELIA

Nedostatok pohybu
Keď svaly nepracujú, nevytláčajú krv smerom k srdcu. Preto sa hromadí v cievach a netransportuje do srdca kyslík. V takých chvíľach cítite únavu a klesá vaša odolnosť voči infekciám. Ak okrem toho jedávate veľa mastných potravín, v cievach sa hromadí aj cholesterol. Ukladá sa na ich cievach, ktoré sa ešte viac zužujú. Srdce sa ,,dusí“ a niekedy môže prísť dokonca aj k infarktu.

Príliš málo tekutín
Čím menej pijete, tým horšie pre srdce. Nezriedená krv cirkuluje pomalšie. Srdcu je ľahšie, ako v priebehu dňa vypijete najmenej 1,5 litra vody, najlepšie minerálnej, pretože obsahuje draslík, ktorý znižuje krvný tlak a predchádza chorobám srdca.

Stres
Ak patríte k ľuďom, ktorí rýchlo znervóznejú, srdce v takých chvíľach bije rýchlo a vysoký tlak ničí cievy. Aj to môže viesť k infarktu. Najčastejšie k nemu prichádza ráno, keď je hladina hormónov stresu – adrenalínu a noradrenalínu – najvyššia. Ich koncentrácia narastá práve po dlhšom odpočinku.

Nikotín
Pri fajčení umelo vytvárate efekt stresu. Rýchlo tlčúce srdce potrebuje viac kyslíka, ale nedostáva ho, pretože krv sa ťažko prediera cez cievy, zúžené v dôsledku stresu.

ČO MÁ SRDCE NAJRADŠEJ?


Zdravú stravu: bohatú na ovocie, zeleninu, ryby, olivový olej.
Systematickú, ale nie nadmernú fyzickú námahu – najmenej pol hodiny denne. Relax: radosť, smiech, spoločenský život. Osamelým ľuďom hrozí dvojnásobne vyššie riziko infarktu.
Sex: pravidelný sexuálny život pôsobí relaxujúco a je pre srdce vynikajúcim tréningom.
Refexná masáž tváre - obrázek

Refexná masáž tváre - obrázek

Jednotlivé body pri reflexnej masáži tváre

Červený bod v strede čela – odstraňuje bolesti hlavy, zlepšenie pamäti, uvoľňuje, upravuje krvný obraz, pomáha pri bolesti chrbta, taktiež pomáha pri pomoci s odstránením depresií

Žlté – hlavne by mali pomáhať pri migréne

Modré – zhora na dol jednotlivé čakry, bod na brade stimuluje všetky čakry.

Zelené – pomáhajú pri problémoch s obličkami

Hnedé – tieto body sa vlastne starajú o ženské pohlavné ústrojenstvo, pomoc pri utlmenie bolestí počas menštruácie, taktiež upravujú silné krvácanie a vynechávanie menštruácie.
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one