!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Čo je pre kvalitu pleti najdôležitejšie? - obrázek

Čo je pre kvalitu pleti najdôležitejšie? - obrázek

Tekutiny
Veľa pite. Keď sa vysušíte (dehydrujete), Vaša pokožka bude vyzerať unavene. Koža bez vody stráca pružnosť a vädne. Každý deň pite aspoň dva a pol litra vody s vyváženým minerálnym zložením.
Potraviny
Koža je zrkadlom zdravia celého organizmu. Jedzte pravidelne a zdravo, udržiavajte si dostatočný prísun bielkovín (biele mäso, tou-fu, vaječné bielky). Jedzte pestrú stravu, veľa ovocia a zeleniny.
Doplnky
Zdravá koža potrebuje dostatočný prísun vitamínu C, vitamínu A, komplexu B vitamínov, atď. Vitamíny hľadajte najmä v ovocí a zelenine, B komplex v celozrnných výrobkoch, mäse a orieškoch. Ďalšou dôležitou zložkou sú takzvané esenciálne mastné kyseliny. Tie nájdete v orechoch, rôznych semienkach alebo hoci aj v slnečnicovom oleji.
Čo je ešte dôležité?
Slnko
Mierne slnenie Vašej pokožke veľmi prospieva. Avšak s mierou! Slnečné svetlo obsahuje nebezpečné UV žiarenie, ktoré môže v prípade prílišného slnenia pokožku výrazne poškodiť. Hodina denne teda stačí, najlepšie do 11 hodiny predpoludním alebo po 15 hodine popoludní, keď sú slnečné lúče najbezpečnejšie.
Umývanie
Pozor na prílišné umývanie. Pokožka si vytvára vlastný maz, ktorý ju chráni pred baktériami z okolitého prostredia. Keď si kožu umývate, postarajte sa o to, aby ste si ju po umytí ošetrili.
Spánok
Spite tak, aby ste ráno boli svieži a odpočinutí. Ak budete „svieži“, aj Vaša pokožka bude vyzerať skvelo.
Drogy nie
Veľa bežných drog, ako sú tabak, káva, čaj, alkohol, horúca čokoláda a rôzne „coly“, môžu spôsobovať nečistý vzhľad kože, jej únavu, ale aj viditeľné žilky.
Čo poradiť na záver?
Dobrý výber pleťového krému
Venujte dostatočnú pozornosť výberu pleťového krému. Prípravok by mal obsahovať základné výživné prvky pre pleť, mal by pleť dostatočne hydratovať, udržiavať pevnosť, hladkosť a hebkosť pokožky. Toto je dôležité najmä pre exponované miesta, ktorými sú hlavne ruky.
Starostlivosť o pleť... - obrázek

Starostlivosť o pleť... - obrázek

Životospráva i technika líčenia vám môžu roky ubrať alebo, naopak, pridať. Môžete používať tie najdrahšie krémy, no keď fajčíte a nadmerne sa vystavuje slnečným lúčom, vaša pleť nikdy nebude vyzerať perfektne. Rovnako, ako keď zabúdate na každodenné večerné odličovanie či dostatok spánku. Pleť v každom veku má svoje špecifiká a vyžaduje inú starostlivosť. Čo robiť, aby vyzerala zdravo a mlado?
Do 25 rokov
Pleť je pružná, hladká, má optimálnu vlhkosť, preto ešte nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Stačí ju dostatočne hydratovať a chrániť pred UV žiarením, ktoré v nadmernom množstve vedie k predčasnému starnutiu pleti. Ku každodennej starostlivosti patrí používanie denného krému, ktorý si treba vybrať podľa typu pleti (mastná, suchá, zmiešaná). Ideálne sú hydratačné krémy ľahšej konzistencie, pričom pri zmiešanej pleti, ktorá v tejto vekovej skupine obyčajne prevažuje, možno zvoliť aj tie, ktoré majú zmatňujúci efekt na T-zónu (čelo, nos, brada). Okrem toho dôležité je pleť pravidelne čistiť prípravkami, ktoré ju nepodráždia. Ak máte problémy s akné, pokožku násilne neodmasťujte pleťovými vodami s obsahom alkoholu. Odmastená pleť totiž automaticky začne produkovať viac mazu a akné sa nezlepší, ale, naopak, zhorší. Nikdy tiež nevytláčajte vyrážky v domácich podmienkach, radšej zájdite raz za 3-4 týždne na kozmetiku. V tejto vekovej kategórii zabudnite na nočný krém, denný vám úplne postačí. Priveľmi výživné nočné krémy zbytočne pleť mastia.
Od 25 do 35 rokov
V tomto období sa už začína proces starnutia, aj keď to nemusí byť ešte viditeľné. Prvé vrásky obyčajne nie sú až také výrazné. Ide o vrásky mimické, ktoré sa tvoria okolo úst, očí a na čele. Pleť je o niečo suchšia, produkuje asi o 30 percent menej mazu a postupne sa znižuje aj produkcia estrogénov, čo vplýva okrem iného na tvorbu kolagénu. Na pleti už vidno nedostatok spánku alebo to, keď si ju večer neodlíčite. Veľmi dôležitá je ochrana pleti pred UV žiarením, preto sa treba vyhýbať nadmernému opaľovaniu a soláriám. Z kozmetických prípravkov sú ideálne hydratačné krémy, ktoré podporujú mikrocirkuláciu a pleť rozžiaria, s obsahom vitamínu C, E, AHA kyselín.
Od 35 do 45 rokov
Proces starnutia pleti sa zvýrazňuje. Všetko to, čo po minulé roky negatívne vplývalo na pokožku – nadmerné opaľovanie, fajčenie, stres, nevyvážená strava či nedostatok spánku - sa na koži už viditeľne prejavuje. Pleť ochabuje, vyzerá unavene, môže mať sivasté zafarbenie, vrásky sa postupne prehlbujú, môžu sa objaviť popraskané žilky, pigmentové škvrny a rozširujú sa póry. Najdôležitejšie je pleť spevniť a regenerovať, lebo postupne dochádza k úbytku a zriedeniu kolagénových a elastínových vlákien. Denný krém by mal pleť už nielen hydratovať a chrániť pred UV žiarením, ale aj vyživovať. Okrem toho už treba používať aj nočný krém. Nezabúdajte na vhodnú stravu, ktorá by mala obsahovať veľa zeleniny, ovocia a nízkotučných mliečnych výrobkov, a tiež na dostatok spánku.
Od 45 rokov
Na pleti sa už výrazne prejavuje starnutie – to, ktoré je geneticky podmienené a aj to, ktoré má na svedomí slnečné žiarenie. Menej kolagénu a elastínu zodpovedá za stratu pružnosti pleti, ochabnutosť a výrazné vrásky. Čoraz väčším problémom sú aj pigmentové škvrny a rozšírené žilky. Samozrejmosťou by mal byť už nielen denný a nočný, ale aj očný krém určený na zvlášť citlivú pokožku okolo očí. Okrem vitamínov A, C, E môžu krémy obsahovať aj fytohormóny, napríklad sóju. Vhodné sú aj sérové kúry, ktoré väčšinou treba brať počas troch týždňov, a pleti dodajú všetko, čo potrebuje. Kto má problémy s pigmentáciou, môže skúsiť krémy s bieliacimi účinkami. No a pri dennom kréme by ste nemali zabúdať ani na maximálnu ochranu pred UV žiarením.
Akné (problematická pleť) - obrázek

Akné (problematická pleť) - obrázek

Akné je kožné ochorenie mazových žliazok. Mazové žliazky produkujú kožný maz v nadmernom množstve. Pokiaľ sa do tohto vývodu mazovej žliazky dostanú baktérie a vývod sa uzavrie, nastane zápal a objavia sa jeho charakteristické prejavy – sčervenanie, citlivosť na dotyk, opuch ...
Prečo ja?
Možno ste v puberte, možno ste tehotná, možno máte menštruáciu ... všetky tieto okolnosti majú jedno spoločné – hormonálne zmeny v tele. Takisto môže ísť o genetickú predispozíciu – ak mali akné vaši rodičia, je pravdepodobné, že ho budete mať aj vy (ale nemusí to tak byť).
Mnohí z nás venujú výraznú starostlivosť svojím vlasom. Používajú rôzne kvalitné šampóny, balzamy a snažia sa o to aby ich vlasy boli krásne, pritom si neuvedomujú, že aby boli krásne, pevné a husté je potrebné ich vyživovať z vnútra, čiže hlavne od korienkov. Je to ako z domom do ktorého nám zateká, čiže je zlá izolácia. Vtedy nám nepomôže izolovať dom zvonku, ale každý vie, že najlepšie je to ak ho utesníme z vnútra. To isté je aj s vlasmi. Keď chceme mať krásne a pevné vlasy, musíme ich vyživovať zvnútra. Vtedy ten efekt je úplne iný. Strava a to hlavne jej zloženie je veľmi dôležité, čo ovplyvňuje ich kvalitu.

Nadmerné vypadávanie vlasov alebo štiepenie končekov je charakteristické pre kondíciu JIN čo je spôsobené nadmernou konzumáciou potravín uvoľňujúcich ako sú cukor, sladkosti, oleje a tuky, mliečne výrobky s cukrom alebo ovocím, a nadmerné množstvo surovej zeleniny a ovocia ( hlavne tropického ).

Šedivé alebo biele vlasy sa normálne objavujú s pribúdajúcimi rokmi, čo je informácia, že náš organizmus sa sťahuje. Príčinou je častá a nadmerná konzumácia živočíšnej stravy, ktorá je väčšinou dlhodobo tepelne spracovávaná a priveľmi solená. Sem patrí aj častá konzumácia pečených potravín a to najmä chleba.

Vlhké a suché vlasy sú prejavom nášho pitného režimu. Medzi ne patria všetky tekutiny, ktoré prijímame počas dňa, či už sú to minerálky, ovocné šťavy alebo tekutiny prijímané v jedle. Nadmerný príjem sa prejaví vlhkými vlasmi- obličky a močový mechúr výrazne trpia. Na druhej strane nestatočný pitný režim sa prejaví suchými vlasmi a v tomto prípade sú výrazne zaťažené orgány ako pečeň, žlčník, slezina a slinivka.

Mastné vlasy- spôsobuje nadmerná konzumácia tukov a olejov živočíšneho, ale aj rastlinného pôvodu. Ďalej mastné vlasy nás informujú , že v črevách, pľúcach a pohlavných orgánoch sa usadzuje hlien. Príčina je vysoké percento mastných kyselín v krvi , čo spôsobuje u niektorých ľudí únavu a lenivosť.

Lupiny sú dôsledkom nadmernej konzumácii bielkovín a tukov. Tvorba lupín nastáva aj pri častom prejedaní, ale hlavne pri nadmernej konzumácii živočíšnych potravín a tučných jedál, čo je zase prejav oslabeného vylučovacieho systému a to hlavne obličiek.

Teda pri konzumácií nadmerného množstva tekutín a potraviny - hlavne cukru, alkoholu a tropického ovocia, budú naše vlasy- tenké a slabé. Vtedy vlasy nadmerne vypadávajú a to z oblasti čela.. Je to ako so záhradou, ak ju budeme nadmerne zalievať, zelenina v záhrade bude hniť a stačí ak ju chytíme za vňať a vytiahneme ju dvoma prstami. A prečo je to tak? Pôda v záhrade nie je správna, čiže ani úroda nebude dobrá. Pri suchej záhrade, bude zase zelenina vyschnutá a nevytiahneme ju zo zeme.Správna strava nám zabezpečí aj kvalitné a pevné vlasy.

NECHTY
Vytvárajú sa tým, že organizmus vylučuje prebytky stravy a to vo forme minerálov a bielkovín rovnako ako v prípade vlasov sú nechty zrkadlom telesnej kondície a výrazne odrážajú zmeny v našom organizme počas doby svojho rastu.

Farba nechtov
- červeno-ružové – nám prezrádzajú dobrú kvalitu krvi a zdravú fyzickú a duševnú kondíciu.
- červeno-purpurové – nás informujú o zlej kvalite krvi, čo je spôsobené nadmernou konzumáciou potravín – cukor, sladkosti, tropické ovocie, ovocné šťavy, mliečne výrobky s ovocím, tuky, oleje, chemické látky, drogy a povzbudzujúce nápoje.
- tmavo-červené – ukazujú zvýšené množstvo mastných kyselín a nadmerný príjem živočíšnych produktov, najmä mäsa, vajec a syrov.
- bledá farba nechtov – je prejavom slabého krvného obehu a taktiež informuje o nízkej hladine hemoglobínu. Taká kondícia má svoj pôvod v stravovacích chybách.

Kondícia nechtov
Tvrdé a silné nechty sú dôsledkom nadmernej konzumácie potravín bohatých na bielkoviny a tuky živočíšneho pôvodu.
Mäkké a jemné nechty sú dôsledkom skôr stravy rastlinnej spolu s povzbudzujúcimi nápojmi (káva, alkohol, sladké nápoje)
- zvislé ryhy sú dôsledkom nevyrovnanej stravy s veľkým množstvom sacharidov a soli, s malým množstvom kvalitných bielkovín a tukov.
- biele škvrny signalizujú vylučovanie jednoduchých cukrov.
Necht rastie 6 až 9 mesiacov podľa toho môžeme konštatovať kedy došlo k nadmernému prísunu cukru.
- rozštiepené nechty – sú spôsobené chaosom v stravovaní a to hlavne nadmernou konzumáciou potravín a nápojov.
- odlupujúci sa necht – necht je tvorený niekoľkými vrstvami, ktoré jedna na druhej dokonale držia. Ak sa tieto vrstvy oddeľujú znamená to, že v strave je veľké množstvo ovocia a ovocných štiav, chemických látok, liekov a drog, ktoré spôsobujú nedostatok minerálov a zažívacie problémy.
Správnym výberom potravín a to hlavne obilovín, strukovín ,zeleniny, semiačok a orieškov, získame správnu kvalitu vlasov, ale aj nechtov. Celý náš organizmus bude žiariť zdravím a vitalitou z čoho sa budeme tešiť nielen my, ale aj naši blízky a taktiež aj naša peňaženka. Je to teda iba na nás aký život budeme žiť a o tom je makrobiotika.
RECEPTY
Veľmi dobrá výživa na vlasy je sezam konzumovaný v rôznych formách.

Sezam na sucho opražený
- nahrejeme panvičku, nasypeme na ňu sezam a jemne ho opražíme. Ak sezam zmiešame zo soľou v správnom pomere získame gomasio, čo je špeciálne japonské liečivé korenie.

Čaj zo sezamu
- sezam ľahko rozdrvíme, na 2 čl semien použijeme 1 šálku vody. Uvedieme do varu a necháme mierne variť 10-20 min. Denne pijeme 2-3 šálky , necedíme.
Účinky:
- výrazne posilňuje vlasy
- mierne prešedivelé vlasy stmavnú
- pomáha pri problémoch so zrakom
- podporuje tvorbu mlieka u kojacich matiek
- môže sa použiť pri nepravidelnej menštruácii

Sezamový olej – patrí medzi najlepšie oleje za studena lisované
- je na vnútorné i vonkajšie použitie
Vnútorné použitie

: na varenie, smaženie, pečenie, do šalátov
Účinky: podobné ako sezamový čaj
Vonkajšie použitie:

sezamový olej so zázvorom
- nastrúhame čerstvý zázvor, aby sme získali l PL šťavy, dôkladne ju zmiešame s 2 dcl sezamového oleja a ak táto zmes páli pridáme viac oleja.
Vlasy rozčešeme a vtierame do pokožky na hlave.
Účinky: pri vypadávaní vlasov a tvorbe lupín
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one