!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Ezoterika - Kvetinový horoskop
Kvetinový horoskop pochopiteľne tiež pracuje aj s dátumom narodenia, ale už na prvý pohľad je jeho rozdelenie úplne iné, ako u klasického horoskopu - každý náš mesiac je rozdelený na tri diely. Celkom je v ňom teda 36 kvetov.


Iris 1. - 10. januára

Ľudia narodení v tomto období sú vytrvalí a snaživí, bývajú tiež optimisticky naladení a dokážu druhým poradiť a pomôcť. Bohužiaľ nedokážem prejaviť naplno svoje city a pri riešení rôznych problémov sa riadi svojou triezvosť a rozumom. Za priateľov a partnerov si vyhľadávajú najradšej rovnako schopné a pracovité osoby.

Astra 11. - 20. januára

Jedinci v tomto kvetinovom znamení bývajú veľmi praktickí a majú výborné organizačné schopnosti, všetko vie do poslednej bodky naplánovať a veci tiež dokážu dokončiť aj za cenu odriekania. V osobných vzťahoch na ne býva spoľahnutie, pretože sú verní, ale žiadajú tie isté vlastnosti od svojich náprotivkov.

Gerbera 21. - 31. januára

Je "Vševedko", neustále zbiera nové informácie, kontakty, je veľmi spoločenská a tiež je rada neustále v pohybe, má rada zmenu a vzruch. Nič obyčajného jej nezaujíma, má rada zábavu a sama býva vtipná a žiadnu srandu nepokazí. Je síce citlivá, ale nedáva to najavo. Býva to obľúbený človek v priateľstvo i partnerstvo.

Púpava 1. - 10. februára

Zo všetkého najradšej má rád pokoj a harmonické zázemie. Nerada mení sled vecí, novoty jej nezaujímajú, v citoch býva veľmi opatrná a trvá ju veľmi dlho, než niekomu naozaj uverí. Nie je skúpe na slovo, ale povie len to, čo chce, má svoj vlastný uzavretý svet, do ktorého si len tak niekoho nepustí. Vo vzťahoch s ňou môže byť problém.

Sedmokráska 11. - 19. februára

Skromná kvetinka, skromný človek, ktorý sa dokáže obetovať pre druhého. Je tiež veľmi húževnatá a vytrvalá, problémy ju neodradia. V láske nemáva veľké šťastie, pretože sa nedokáže rozhodnúť, alebo naopak koná veľmi zbrklo. Túžia po peknom a harmonickom vzťahu, a tak hľadá vhodného partnera veľmi dlho.

Tulipán 20. - 29. februára

Tento človek pôsobí na druhej pyšne a sebavedome, ale často je to len vonkajšiu šupku, pod ktorou sa schováva citlivý človek. V súkromí sa chová úplne inak ako v spoločnosti, kde často vystřílí všetky broky - humor a energiu a doma potom býva nudný. Rád sa chváli a ukazuje na obdiv svoj šarm a um.

Mimóza 1. - 10. marca

Zaujímavá, nevšedná kvetina a taký je aj človek tohto znamenia. Je to veľký rojko, väčšinou má neuveriteľne krásne oči a pôsobí až nadpozemsky krásne. Nezáleží mu na hmotných statkoch, ale túži byť obľúbený, obletovaný a žiaduce. Títo ľudia po celý život pracujú na svojom sebavedomí a potrebujú od druhých veľa uznania.

Fialka 11. - 20. marca

Nenápadná, ale pekná kvetina, tak aj ľudia v tomto znamení pôsobí na druhej - tichým a kľudným dojmom. Nikam sa Neder, aj keď túži po svojom mieste na slnku, nie sú ctižiadostiví. Žijú vo svojom fantazijným svete, plnom krásnych a ušľachtilých ľudí a zážitkov. Títo ľudia bývajú trochu naivný a sú plní očakávania do budúcnosti.

Plamienok 21. - 31. marca

Obratný a šarmantný človek, ktorý ostatné priťahuje. Býva zaujímavý a nevšedný na prvý pohľad. Väčšinou sa dokáže presadiť v súlade s časom, pretože je pracovitý a vie, čo chce. Ostatné mu radi pomáhajú a podporujú ho. V oblasti lásky máva šťastie, ale je veľmi vyberavý a taktiež nestály. Nemáva v ničom nedostatok a život berie ako výzvu.

Hortenzie 1. - 10. apríla

Zaujímavá osoba s veľkým esprit, priťahujúci pozornosť ako svojim pôvabným zjavom, tak aj vybraným správaním. Dokáže ostatné okúzliť, a získať to, čo potrebuje. Na dosiahnutie svojich cieľov, či už pracovných alebo osobných, dokáže použiť čokoľvek. Ak si niekoho zamiluje dokáže sa aj podriadiť, ale trvá na svojej slobode a nezávislej pozícii.

Orgován 11. - 20. apríla

Čarovný ker, krásna voňavá kvetina, ktorá dokáže svojou vôňou omámiť. Človek v tomto kvetinovom znamení býva plný energie a radosti zo života, ktorú vie ostatné nakaziť. Je náročný a väčšinou dokáže získať to, po čom túži, pretože je veľmi vytrvalý. Jeho náklonnosť však nebýva stála a potrebuje nové a nové zážitky.

Kamélie 21. - 30. apríla

Nádherná kvetina, krásny človek, plný vášne a citu. Títo ľudia túžia po uznaní a výlučnom postavenie v spoločnosti. Dokážu druhej strhnúť na svoju stranu, bývajú to výborní priatelia a kamaráti. A ak si v živote niekoho zamilujú, dokážu byť verní až za hrob. Sú odvážni a nechýba im kúzlo osobnosti, mávajú aj umelecké nadanie

. Pivónia 1. - 10. mája

Prima človek, ktorého každý rád vidí, pretože je optimistický a neskazí žiadnu srandu. Dokáže aj poradiť a pomôcť. Dostáva od života veľa, pretože dokáže rovnakým dielom dávať i prijímať. Ide o veľmi príjemné a zaujímavé ľudí, ktorí vďaka svojej milej povahe a vystupovanie nemávajú žiadne nepriateľov. V láske máva úspech.

Konvalinka 11. - 21. mája

Roztomilá kvetinka, ktorú má každý rád, aj tento človek sa dokáže votrieť do priazne, pretože je veľmi cieľavedomý, môže na druhej pôsobiť naivne a skromne, ale je to veľmi racionálny typ, ktorý vždy dosiahne svojho. Má vysoké nároky aj v láske a neuspokojí sa len tak s niekým, jeho náprotivok musí byť nevšedná a aj úspešný.

Ruže 22. - 31. mája

Najkrajšie kvetina, tak aj ľudia v tomto znamení ostatné dokážu úplne oslniť a zaujať. Môže byť tak trochu panovačná, ako kráľovná, ktorá dáva svoj majestát okázalo najavo. Je vyberavá tak vo sfére pracovnej, chce uspieť a mať dobré postavenie, tak aj v oblasti vzťahov - žiada vždy to najlepšie. Zaujímavý, ale komplikovaný človek

Azalka 1. - 10. júna

Hlavná vlastností azalky je jej pozorovateľský dar, dokáže zbierať užitočné informácie a taktiež je náležite využiť. Je priateľská, ale musí sa jej to tiež vyplatiť, rada spoznáva všetko nové a miluje cesty do neznáma. Na poli lásky to s ňou nie je jednoduché, dokáže si druhé skrotiť ale potom stráca záujem a upiera svoje snaženie inam.

Ľalia 11. - 20. júna

Čistá a vznešené kvetina, tak pôsobí aj ľudia v tomto znamení, tak trochu chladne a odmietavo. Je to neskutočný romantik a rojko, nič pozemského a obyčajného jej nezaujíma. Chce lásku ako z červenej knižnice, princa na bielom koni. Nie je s ňou ľahké vyjsť, ale kto si dokáže získať jej city, má verného priateľa na celý život.

Sirôtky 21. - 30. júna

Čarovná a roztomilá kvetinka, nikam sa zbytočne Neder ale pozná svoju cenu. Ten, kto sa narodil v tomto znamení dokáže povedať všetko na rovinu a nemá rád žiadne okolky a intrigy. V spoločnosti týchto ľudí sa všetci cítia dobre, pretože tento človek je prirodzený as nikým nebojuje. V láske máva šťastie, ale skôr v mladšom veku.

Jazmín 1. - 10. júla

Aktívny a pracovitý, taký je človek v tomto znamení, je radosťou s ním spolupracovať alebo žiť. Vie presne, čo chce a dokáže k vysokým výkonom motivovať aj ostatné, preto je veľmi dobrým vedúcim. Je odvážny a volia vždy priame chodníky k úspechu a naplnenie svojich cieľov. Do koho sa zamiluje, ten môže hovoriť o šťastí.

Margarétka 11. - 20. júla

Zdá sa obyčajná, ale ak človeka v tomto znamení bližšie spoznáme, zaujme nás svojou nenápadnou krásou. Pracuje pomaly na svojom úspechu a ak je spokojný vo svojom súkromí, dokáže to dotiahnuť ďaleko. Tento človek potrebuje veľa uznanie od druhých a potom sa vybičuje k neuveriteľným výkonom.

Klinček 21. - 31. júla

Človek s veľkými ambíciami, voči ostatným môže byť zbytočne kritický, ale jemu samotnému sebakritiky často stretáva. Nemá rád prieťahy ani v láske, ani v profesijnom živote. Býva náročný na seba i na ostatných a nie je s ním ľahké vyjsť. Nemá moc priateľov, pretože vždy povie naplno čo si myslia, v láske máva tiež problémy

Slnečnica 1. - 10. augusta

Tento človek si často pripadá, že je stredom vesmíru, máva neuveriteľné nápady a plány, ktoré sa snažia realizovať. Nie je rojkov, ale realistom a ostatné dokáže využiť k svojim zámerom. Má rád pochvaly a najlepšie vychádza s tými, ktorí mu dokážu lichotiť. Títo ľudia bývajú pre druhé zaujímaví, ale pretože sú silné individuality, nemajú ľahký život.

Čakanka 11. - 20. augusta

Príjemný človek narodený v tomto znamení je ochotný a trpezlivý a rád pomáha druhým. Nie je vzťahovačný, takže sa s ním dá výborne vyjsť, pretože má dar prirodzeného sebavedomia. Je to príjemný spoločník a radca, nie je príliš náročný ale v živote sa vďaka svojej usilovnosti a houževnosti dokáže dobre uplatniť.

Nezábudka 1. - 31. augusta

Potrebuje oporu a pomoc od druhých, priatelí sa preto so srdečnými a silnými jedincami, o ktoré sa môže oprieť. Vo vzťahoch býva prispôsobivá, je veľmi vnímavá a citlivá, možno až príliš. Môže mať melancholické nálady alebo aj depresie, kedy jej aj malý problém vyvedie z miery. Potrebuje harmonického partnera, ktorý ju podoprie.

Lekno 1. - 10. septembra

Nevšedný kvetina, taký je aj človek v tomto znamení, býva duchovne vyspelý a zaujímajú ho často nadprirodzené javy, má rád tajomstvá a sám is trochou tajomnosti vystupuje. Často je nadaný umeleckú a tvorivú silou a dokáže ostatným priblížiť krásu. Život s takýmto človekom je veľmi zaujímavý a lákavý.

Snežienka 11. - 20. septembra

Prvý posol jari, nežná biela kvetinka, aj tento človek býva jemný a citlivý, ale má aj veľa sily a dokáže sa presadiť, jeho ctižiadostivá povaha nejde okľukami ale priamo, jedná taktne, ale dôsledne. Pre prácu aj partnerstvá si vyberá podobné ľudí, tých, ktorí vedia, čo chcú a idú za svojim cieľom.

Zvonček 21. - 30. septembra

Príťažlivý, priamočiary a úspešný človek býva v tomto znamení. Všetko mu ide dobre, osud k nemu býva otočený slnečné stranou. Ľudia mu radi pomáhajú a vo veciach lásky má tiež šťastie. Je veľmi priebojný a inteligentný a jeho imidž na ostatné pôsobí silne. Niekedy môže sľúbiť viac, ako dokáže splniť.

Goergína1. - 10. októbra

Zdá sa obyčajná, ale kto raz prepadne jej čaru, je stratený. Chcela sa obklopuje okruhom svojim obdivovateľov a často si nemôže vybrať, takže máva problémy v partnerskom živote. Je zaujímavá a nevšedná, dokáže húževnato pracovať, ale činnosť jej musia baviť, inak býva nešťastná a hľadá stále nové podnety.

Hyacint 11. - 20. októbra

Krásne a omamne vonia a priťahuje, tak aj ľudia v tomto znamení majú zvláštne čaro osobnosti. Sú nielen zaujímaví a spoľahliví, ale ak im dáte dôveru, dokážu aj nemožné, pretože sú nielen inteligentný ale dokážu využiť aj svoje intuitívne schopnosti. Sú to nielen príjemní spoločníci, ale v partnerstve je to niekto, na koho sa môžete spoľahnúť.

Frézia 21. - 31. októbra

Môže byť trochu náladová a nestála, podlieha často módnym trendom a tiež nákupným horúčkam. Máva veľa priateľov, ale len na povrchnej úrovni. Býva pre ňu ťažké usadiť sa, pretože si nedokáže nič odoprieť. Pracovná oblasť je pre ňu dôležitá a preto sa dokáže aj ozvať, ak cítia nejakú nespravodlivosť. V láske máva šťastie, ale nedokáže si ho udržať.

Chryzantéma 1. - 10. novembra

Trochu náladová osoba, ktorá má v živote veľké ciele, základnou úlohou človeka v tomto znamení je naučiť sa trpezlivosti a láske. Títo ľudia bývajú mimoriadne inteligentné a dokážu svoje zručnosti zúročiť. V otázkach lásky môžu trochu kalkulovať a vyberať si za partnerov jedinca, ktorí im dokážu pomôcť a zabezpečiť ich finančne.

Narcis 11. - 20. novembra

Trochu povrchné ľudia, ktorí sú často zahľadený sami do seba, veľa im záleží na tom, ako sa zdá ostatným a hľadajú stále nové a nové príležitosti ako sa druhým predviesť. Priateľstvo ani lásku nedokážu udržať, často mení partnermi, zamestnanie a hľadajú stále niečo nové a vzrušujúce. Pokojnejšie sú až vo vyššom veku.

Orchidea 21. - 30. novembra

Prekrásna, exotická kvetina, ktorá zaujme na prvý pohľad, taký je aj človek narodený v tomto znamení - originálne a nevšedné. Potrpí si na svoje image, posledné módne výstrelky, drahé doplnky a kozmetiku. Má však aj osobné čaro a tak ak sa niekto dostane do jeho vplyvu, nedokáže sa len tak vymaniť.

Nevädza 1. - 10. decembra

Vyniká svojou odvahou a energiou, z týchto ľudí sú často vedúci pracovníci, pretože majú vysoké ambície a sú veľmi usilovní. Dokážu ostatné riadiť a to s prehľadom a neboja sa žiadnych novôt. Pre druhé sú oporou a dobrým priateľom, vo veciach lásky však môžu mať problémy, ak si nenájdu životného partnera v mladšom veku.

Kalina 11. - 20. decembra

Títo ľudia sú veľkými individualistov, kráča v živote väčšinou sami, pretože im nie je nič a nikto dosť dobrý. V živote majú veľké výkyvy - vzostupy a pády, je to dané ich silnými emóciami a komplikovanú povahou. Vo vzťahoch bývajú títo ľudia problémové, šťastie môžu mať v tom prípade, ak nájdu niekoho, kto sa im vždy podriadi.

Imelo 21. - 31. decembra

Ľudia narodení v tomto znamení sa môžu zdať na prvý pohľad obyčajní, ničím vás neoslní, je to tým, že sú skromnejší charakter a nehľadajú výslní, neradi sa predvádzajú a na svojich plánoch pracujú radšej v skrytosti. Nie sú si istí sami sebou, ani tým, čo vlastne naozaj v živote chcú. Dôležité sú pre nich pokojné a harmonické vzťahy.
Zdroj: Proženy.cz


Ryby – fantasta
Vodnár – vizionár
Baran – bojovník
Býk – pôžitkár
Blíženci – zvedavec
Rak – romantik
Lev – suverén
Panna – dokonalý
Váhy – umelec
Škorpión – čarodejník
Strelec – misionár
Kozorožec – vševed

Vodnár – vizionár - obrázek

Vodnár – vizionár - obrázek

Vodnár: 21.1 – 19.2.

Životné heslo: Viem, že nič neviem.
Ako ho spoznáte: Podľa tváre anjela. Ak je to žena, naozaj pripomína nebeské stvorenie jemných rysov, hodvábnej pleti a vlnitých vlasov...

Vodnár – muž ma nádych nadpozemskej bytosti. V jeho tvári sa dá vždy vyčítať oduševnenosť a bystrý intelekt.

Charakter: Vodnár je plný paradoxov. Na jednu stranu originálny a družný. Priateľstvo je pre Vodnára najvyššou mätou. V rebríčku hodnôt ho dokonca radí nad lásku.

Na druhú stranu ortodoxne zastáva tradičné pozície, je opatrný a konzervatívny. Paradoxy, paradoxy a zasa len paradoxy. Pamätajte, že Vodnárom vládne planéta Urán a ta je patrónom ako géniov, tak životných outsaidrov.

Vodnári sú bohémovia plní iskrivých vzrušujúcich nápadov i odporní punktičkári, ktorí dokážu viesť hodinové kázanie o morálnych povinnostiach jedinca i celej spoločnosti. Navzdory svojej povesti priateľského znamenia je väčšina Vodnárov chladná a značne odcudzená. Odmeranosť verzus blízkosť je hlavným motívom ich charakteru – ich najväčšia výhoda i problém.

Čo miluje: Slobodu.

Čo neznáša: Žiarlivé scény.

Ako pracuje: Či sú bankári, novinári, športovci či chirurgovia, vždy potrebujú byť vlastnými pánmi. Vodnári si vždy nájdu zamestnanie, ktoré im poskytuje voľnosť. Vyhľadávajú prácu, kde môžu prichádzať a odchádzať ako sa im zachce, pohybovať sa po rôznych miestach a hovoriť s mnohými zaujímavými ľuďmi.

Väčšinou nefungujú od deviatej do piatej. Nevydržia tam, kde cítia, že im niekto stojí s hodinkami za chrbtom a kontroluje ich.

Vzorový hrdina: Malý princ.

Zvláštne znamenie: Vlasy, ktoré pôsobia nezvyčajne strapatým dojmom.

Dobrá rada pre Vodnárov: Nehovorte tak často, že je vám to úplne jedno. Neni!

Dobrá rada pre ostatných: Nechajte ho(ju) tak, on(ona) sa určite vráti.
Ryby – fantasta - obrázek

Ryby – fantasta - obrázek

Ryby: 20.2. – 20.3.
Životné heslo: Tuším a milujem.
Ako ju (rybu) spoznáte: Ryby sú väčšinou krásne.
Majú strednú, pekne tvarovanú postavu,širokú mäkkú tvár, snivé a hlboké oči klenuté čelo a akoby pohodlné držanie tela. Vlasy mávajú jemné, hlavne ak sú blonďáci či blondínky, a skoro vždy príjemne vlnité. V ich postavách nájdete miernu asymetriu, väčšinou majú dlhšie telo ako nohy.

Charakter: Milý a úprimný. Komunikácia s Rybami, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi, prináša všetkým ostatným radosť. Ale iba v tom prípade, že Ryby sami chcú. Ak ale podľahnú zlej nálade a depresii, nebýva s nimi rozumná reč. Niekedy bývajú i veľmi ovplyvniteľné, nestále, uzavreté, ale vždy trpezlivé a chápavé.

K ich negatívnym vlastnostiam patria výrazné sklony k pohodlnosti až lenivosti, čo je zaujímavý fakt obzvlášť v súvislosti s tým, že často zastávajú vedúce postavenie. Nič v zlom, riaditeľské kreslá im patria predovšetkým vďaka výrazným tvorivým schopnostiam.

Ich fantázia, citlivosť, kreativita a intuícia sú povestné. Sú mimoriadne citliví a romantickí. Veľmi často sa u nich prejavujú umelecké sklony, nezriedka bývajú vynikajúcimi maliarmi. Radi konajú dobré skutky a túžia vniesť do každého života trochu poézie a lásky.

Dominujúca planéta Neptún spôsobuje, že Ryby sú citlivé povahy, ktoré sa však vyznačujú veľkou vnútornou silou. S nesmiernym úspechom dokážu pred inými zakryť skutočné motívy svojho konania, čo ich robí tajuplnými a neustále vyvolávajúcimi otázky.

Vďaka svojej intuícii a umu dokážu Ryby získať slávu a uznanie. Sú hocikedy prístupní novým dojmom v profesionálnom živote i v láske. Inšpirácia a jemnocit im pomáhajú pri učení, štúdiu i v práci. Dokážu veľmi dlho trpezlivo čakať; ich intuícia im pomáha nájsť to správne miesto v živote.

Ryby sa dokážu dokonale orientovať v náladách ľudí vo svojom okolí. Pre mnohých sú preto akýmisi utešiteľmi a bez veľkých slov pomáhajú riešiť problémy svojich priateľov či kolegov. Ich diskrétnosť je v týchto prípadoch nespochybniteľná.

Navonok sa často javia ako tichá voda, v hĺbke duše však túžia po romantike a dobrodružstve. Sú to veľkí bojovníci a nevydržia dlho dať sa unášať prúdom len tak. Ak sa raz rozhodnú, nič ich nezastaví v odhodlaní vydať sa proti prúdu.

Ryby trpia zmenami počasia a zima nie je ich priateľom. Ich slabou stránkou sú alkohol a iné drogy, v ktorých môžu v depresii hľadať útechu. Vo svojej neistote nachádzajú oporu aj v rôznych náboženstvách, sektách alebo v mystike, kde hľadajú poučenie v otázkach života a smrti. Často mávajú vizionárske sny, ktorým ochotne veria.

Čo miluje: Dobré jedlo, dobré pitie a svoje sny.

Čo neznáša: Nátlak.

Ako pracuje: Po svojom, teda výrazne tvorivým spôsobom. Ryby majú mimoriadne nadanie pre literárnu a javiskovú tvorbu. Sú skvelí rečníci. Možno i preto ich najčastejšie nájdete v utáranom svete médií. Najväčším kladom Rýb je predstavivosť, a to nech pracujú v akomkoľvek obore.

Hovorí sa, že úspech predstavuje päť percent inšpirácie a deväťdesiat päť percent driny. To je pravda. Nech to povedal ktokoľvek, musel sa narodiť v zemskom znamení a rád vychvaľoval tvrdú prácu. Bez prchavých, ale podstatných päť percent však nevznikne nič zvláštne. Ryby obvykle nemajú s týmito piatimi percentami žiadny problém. Zato zostavajúcich deväťdesiat päť percent je pre ne veľmi namáhavých.

Vzorový hrdina: Ján Krstiteľ.

Zvláštne znamenie: Zmysel pre hudbu.

Kov: Platina.

Farby: Dúhové a trblietavé.

Umenie: Hudba a maliarstvo.

Dobrá rada pre Ryby: Nebuďte mučeníkmi! Ssvet mučeníkov nemá rád, preto ich presúva do neba. Spoliehajte sa radšej na silnú pracovnú morálku, sebadisciplínu a zdravý rozum.

Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte, Ryby potrebujú najmenej jednu dobrú správu denne.
Baran – bojovník - obrázek

Baran – bojovník - obrázek

Baran: 21.3. – 20.4.

Životné heslo: Ja chcem!

Ako ho spoznáte: Dvere izby sa rozletia a v nich sa rysuje štíhla športová postava, ktorá na seba okamžite upúta pozornosť.

Zaznie hlasné haló a spoločnosť, do tej doby skôr znudená, razom ožije. Žiadny div, práve vstúpil Baran

Existujú dva typy Baranov, jeden vysoký, štíhly s kostnatými dlhými nohami, druhý menší a statnejší s guľatou tvárou a veselými jasnými očami. Typické pre všetkých Baranov je klenuté obočie, ktoré i v starobe pretrváva tmavé.

Charakter : Barani sú pravé vodcovské typy. A to i cez to, že im často chýba trpezlivosť. Dokážu však do každého projektu vniesť počiatočné nadšenie a energiu, čo je vlastnosť k nezaplateniu. Naviac často bývajú ušľachtilí, odvážni a činorodí organizátori.

Vynikajú silnou vôľou a neúnavnosťou. Obvykle jednajú veľmi spontánne, impulzívne až dravo. Dynamickosť, priamosť, otvorenosť a veľká (až nezdravo veľká) úprimnosť sú ich typickými vlastnosťami.

Barani – muži aj ženy – sú odvážni, energickí, na všetko odhodlaní. Chcú byť všade prví, a preto sú výbornými priekopníkmi nových myšlienok. Neznášajú však ani najmenší nátlak. Vo svojej impulzívnosti občas prestrelia a ich odvaha ich ženie aj do pochybných činov.

Sú nepoučiteľní. Keď majú neúspech, vždy za to môžu iní. Radi kritizujú druhých. Barani mávajú obvykle skvelú schopnosť regenerácie, z každej porážky sa bleskovo spamätajú, narovnajú pokrčené sebavedomie a vyrazia znovu do boja.
Čo miluje: Pochvalu.

Čo neznáša: Nespravedlnosť.

Ako pracuje: Je veľa práce, tak do toho! Nič nedokáže Barana viac vybudiť, ako hromada úloh, ktoré môže zvládnuť samozrejme iba on. A tak pracuje, nadšene a neúnavne, často do úplného vyčerpania.

Baran nikdy nie je chorý, ak ochorie, tak z prepracovania. Ale to nie je to najhoršie, čo ho môže stretnúť. Problém nastane, keď nemá kde vybiť svoju energiu. Vtedy dokáže byť skutočne hysterický a besný.

Vzorový hrdina: Achilles.

Planéta: Mars.

Živel: Oheň.

Povaha: Cholerická.

Zvláštne znamenie: Výrazné obočie a bordové (červené) vlasy.

Dobrá rada pre Barana: Buďte tvrdohlavý, len ak to má význam!

Dobrá rada pre ostatných: Barana musíte uštvať alebo dojať, ináč s ním nevydržíte !

Býk – pôžitkár - obrázek

Býk – pôžitkár - obrázek

Býk: 21.4. – 20.5.

Životné heslo: Ja si počkám.

Ako ho spoznáte: Stretli ste rozvážneho, trochu pomalého človeka s veľkými rozkošnými očami, tmavou pleťou a bujnými vlasmi ?

Vedzte, že ste pravdepodobne videli muža či ženu narodenú v znamení Býka.
Páči sa Vám ich mladistvý vzhľad, mierna povaha a pohodové konanie ? Potom sa zmierte i s tým, že z kľudu ich naozaj nevyvedie nič a ich najobľúbenejším kusom nábytku je gauč.

Ľudia tohto znamenia mávajú dobre vyvinuté zmysly, najvýraznejšie chuť. Áno, pri stole plnom lahôdok Býka odhalíte na prvý pohľad. Mlsne obchádza, nasáva vône tvári sa blažene.

Charakter: Býci sú vytrvalí, dôslední, tvrdohlaví, praktickí a niekedy i rozhodní. Ich názory bývajú dosť konzervatívne a vôbec sa nedoporučuje ich vyhovárať, to by mohlo Býkov ošklivo rozzúriť.

Základným nutkaním každého poriadneho Býka je zaistiť si všetky hmotné záležitosti – domov, dobré zamestnanie a peniaze na osobnom účte. Vtedy je šťastný, ale len to tej doby než mu niekto alebo niečo zabráni v spokojnom spásaní sladkej a šťavnatej trávy, či ohrozuje jeho životné istoty.

Čo miluje: Farby, vône, ľubovolné chute a zvuky. Ženy milujú kytice ruží a čokoládu. Muži krátenie rodinného rozpočtu.

Čo neznáša: Pohyb. Býk sa vždy len prechádza, čokoľvek rýchlejšie než voľná chôdza je pre neho poklusom.

Ako pracuje: Vážne neviete? Jasne že pomaly, dôkladne, zodpovedne, s rozmyslom a s vedomím istého finančného zisku. Býk v žiadnom prípade neni sluha, ktorý vám všetko poslušne odsúhlasí.

Títo ľudia majú jasnú predstavu o tom, čo chcú dosiahnuť, a sú si vedomí svojej ceny. Ich kvality najlepšie oceníte predovšetkým v období, kedy dostanú tzv. ťažké časy. Neni silnejšieho, vernejšieho a rozvážnejšieho pracovníka. Keď už ostatní strácajú záujem a ich energia ochabuje, Býk zostáva – odhodlaný, kľudný a zameraný na svoju úlohu.

Vzorový hrdina: Minotaurus.

Zvláštne znamenie: Býkova šija. Krk je vôbec najdôležitejšia časť ich tela. V zime Býka poznáte podľa hrubého šálu, niekoľko krát omotaného okolo hrdla.

Pokiaľ má chrípku či nádchu, ako prvú ju ucíti v krku. V detstve je náchylný na ochorenie krčných mandlí. A i keď je krk Býkovou Achillovou pätou, môže byť zároveň zdrojom sily. Títo ľudia bývajú totiž obdarení nádherným, vábivým hlasom.

Dobrá rada pre Býka: Priznajte aspoň raz za rok svoju chybu.

Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte na to, že akákoľvek novinka, zmena či riziko je pre Býka úplne nestráviteľná záležitosť.

Blíženci – zvedavec - obrázek

Blíženci – zvedavec - obrázek

Blíženci: 21.5. – 21.6.

Životné heslo: Poviem všetko, čo viem!

Ako ich spoznáte: Stretli ste človeka s iskrivými očami, mrštným jazykom, s neutíchajúcou dobrou náladou a roztomilým výrazom?

Vypadal tak trochu ako James Bond, Sherlock Holmes a Marquis de Sade dohromady? Potom to bol Blíženec.

Blíženci sú celkovo prívetiví, zdvorilí a veľmi pohybliví ľudia, ktorí milujú zmenu a klebety. Ich najväčšia prednosť je objavovanie a hľadanie nových podnetov, nápadov a námetov.

Najväčšou slabosťou je ich povrchnosť a prelietavosť. Nikdy nevydržia v kľude robiť jednu vec na jednom mieste a príliš dlho.

Charakter: Hovorí sa, že žlčovito-sangvinický. A je to pravda. Blíženci sa dokážu rozčúliť, i keď na to vôbec nevypadajú. Dokážu sa smiať, a to i sami sebe. Adaptabilita je nepochybne ich najväčšou prednosťou.

Majú však tendenciu sa sústrediť na príliš vecí naraz, čo je vlastnosť pre iné – obzvlášť zemské znamenia (Kozorožec, Býk, Panna) celkom nepredstaviteľná. Typická Blížencova neposednosť a talent priebežne meniť základné pravidlá hry dokáže napríklad Kozorožca priviesť k občasnému šialenstvu.

Čo miluje: Flirt.

Čo neznáša: Starobu a obezitu.

Ako pracuje: Intenzívne a dobre. Keď sú v akcii, podobajú sa svojou hyperaktivitou Baranovi. Nie nadarmo sa hovorí, že Baran s Blížencom predá aj Manhattan. Rozdiel medzi nimi je v tom, že Blíženec máva menšiu výdrž. Zato je flexibilnejší a slobodnejší.

Jedine blíženec vycíti, že už niečo nefunguje, a prirodzene sa posunie ďalej. Blíženec je diplomat a má vynikajúci talent vyhýbať sa chúlostivým situáciám a konfliktom.

Vzorový hrdinovia: Kain a Ábel.

Zvláštne znamenie: Zmysel pre humor a satiru. Dokonca aj tí Blíženci, ktorí si myslia, že zmysel pre humor nemajú, ho majú, iba o ňom nevedia.

Dobrá rada pre Blížencov: Počúvajte i druhých.

Dobrá rada pre ostatných: Blížencov nekritizujte, nepoučujte a nevychovávajte, je to úplne zbytočné.


Rak – romantik - obrázek

Rak – romantik - obrázek

Rak: 22.6. – 22.7.

Životné heslo: Milujem, teda som!

Ako ho spoznáte: Existujú dva typy Rakov. Vysoký a štíhly s úzkou tvárou, dlhým nosom a tenkými perami, typ Meryl Streepová.

A druhý menší, oblých tvarov a guľatej mesiačikovitej tváre á la Medvedík Pú. Avšak bezpečne ich spoznáte podľa ich snivých očí ranenej lane, v ktorých sa odráža túžba po večnej láske.

Charakter: Mierny a náladový. Tak ako sa mení Mesiac, tak sa i mení povaha Raka. Keď má dobrú náladu, svet príma s otvorenou náručou, je srdečný a zábavný sviežim detským spôsobom.

Rád vás pozve domov, navarí a prezradí pár najnovších klebiet. Pre priateľov v núdzi môže byť Rak zosobnením súcitu a porozumenia. Bude trpezlivo a pozorne počúvať každý detail vášho trápenia.

Keď otvoríte svoje srdce Rakovi, cítite, že vás niekto skutočne vníma. Ale pokiaľ má Rak zlú náladu, tak nikoho nechápe a nikto mu nerozumie. Všetci mu ubližujú a všetko o ničí. Zalezie do kúta a trpí.

Raniť Raka nie je až tak ťažké, všetky invektívy a neúspechy berie veľmi osobne a tak zákonite i jeho reakcie sú značne prehnané. V záchvate urazenosti sa s Rakom nedá rozumne hovoriť a tak to vzdajte. Jednoduchšie je počkať, až ho emócie prebolia a premení sa opäť v milého a šťastného človeka.

Raci sú mimoriadne duchovne založení. Pocity vciťovania a ochoty pomáhať sú im nadovšetko vlastné. Sú veľmi citliví a starostliví. Občas im to spôsobuje ťažké chvíle, pretože sa nevedia vyrovnať s tým, keď sa niekomu ubližuje.

Čo miluje: Domov a spoločnosť plnú chápajúcich a pozitívne naladených ľudí. Ak si ho chcete získať, tak romantikou. Znesie všetko, len žiadne surovosti a násilie. Potrebuje čas, kým začne dôverovať. Potom bude verným a spoľahlivým priateľom.

Čo neznáša: Domov z ktorého vyprchala láska.

Ako pracuje: Zdá sa nepravdepodobné, že Rak, ktorý je tak výrazne orientovaný na rodinu, by bol úspešný v práci. Ale pozor, nenechajte sa zmiasť jeho jemným hlasom a spôsobmi.

Poriadny Rak má zmysel pre cieľ ako Baran, odhodlanie Býka, imagináciu Ryby a sebe vlastnú empatiu a ctižiadostivosť. A to by v tom bol čert, aby nebol úspešný. Jeho šikovné zaobchádzanie s peniazmi a materiálny realizmus sú predpokladom k oslnivej finančnej kariére.

Mnoho Rakov nájde uplatnenie v bankovníctve, poisťovníctve, investíciách a nehnuteľnostiach. A taký burzový maklér, to je kariéra všetkých Rakových snov. Rak zásadne neriskuje, dobre vie, že veľký obchod začína ako malý obchod, a toho sa drží po celý život.

Vzorový hrdina: Homer Simpson.

Zvláštne znamenie: Mesačné kúzlo.

Dobrá rada pre Raka: Viac odvahy.

Dobrá rada pre ostatných: Vyhýbajte sa Rakom zle naladeným, v tej dobe sú neznesiteľní.


Lev – suverén - obrázek

Lev – suverén - obrázek

Lev: 23.7. – 23.8.

Životné heslo: Všetko zvládnem.

Ako ho spoznáte: Podľa mohutnej pestovanej hrivy vlasov. Všetci Levy totiž trávia neúmerne mnoho času šľachtením svojich vlasov...

Zlý zostrih môže byť pre Leva zdrojom zlej nálady až do tej doby, dokiaľ si svoje vlasy (rozumej ego) nedá znovu do poriadku....

Lev -muž si zase často dôkladne pestuje bradu či fúzy. To je klasická ukážka Levovej márnivosti. Poznáte ho nielen podľa krásnych vlasov, ale tiež podľa imponujúceho vzhľadu, prenikavého a jasného pohľadu, vysokého čela, plných pier a dôstojnej chôdze. Levova silná osobnosť vyžaruje lúče, ktoré môžu priťahovať, alebo tiež zahnať na útek.

Charakter: Silno extrovertný. Levy sú rovnako ako Barani a Strelci plní energie, nadšenia a túžby po osobnom úspechu. Sú veľkorysí, štedrí, ich zmyslu pre veľkoleposť sa nikto nevyrovná. Povestná záľuba v plnom a bohatom živote možno vychádza zo skutočnosti, že Lev je znamenie plodného leta.

Levy sa narodili v dobe, keď je v prírode všetkého nadostač, tak prečo by šetrili, či nedaj Bože mysleli na zadné koliečka. Levy, pokiaľ sú ozajstnými Levmi, zásadne pohŕdajú čomukoľvek nízkemu, zlému, úzkoprsému a obmedzenému. Vôbec, keď sa Lev vydarí, tak je absolútne najlepší zo všetkých znamení.

Čo miluje: Slávu.

Čo neznáša: Malichernosť.

Ako pracuje: Tvrdej práci sa Lev zásadne nebojí. Naopak. Je to jeden z najväčších pracantov zverokruhu. Ovšem iba vtedy, ak vykonáva prácu, ktorá ho baví.

A Leva nemôže uspokojiť len tak nejaká práca, on nemôže oddeliť to, kým je (rozumej kráľom zvierat), od toho, čo robí. Nudná práca bez možnosti sebarealizovania a s obmedzenými možnosťami môže totálne zrušiť jeho kreatívnu dušu.

Levy sú totiž idealisti, potrebujú veriť tomu, čo robia. Tiež potrebujú veliť a dirigovať. Lev je kráľom zvierat, takže riadi dobre a riadi rád.

Vzorový hrdina: Herkules.

Zvláštne znamenie: Herecké nadanie a láska k deťom.

Dobrá rada pre Leva: Stará a okrídlená pravda: pýcha predchádza pád.

Dobrá rada pre ostatných: Chváľte, chváľte, chváľte.


Panna – dokonalý - obrázek

Panna – dokonalý - obrázek

Panna: 24.8. – 23.9.

Životné heslo: Ja ti to spočítam.

Ako ju (Pannu) spoznáte: Podľa krásnych jasných očí, dievčenského či chlapčenského pôvabu, jemných vybraných spôsobov a kritického pohľadu...

Panny nebývajú oslnivé krásavice či krásavci, ale vždy je v nich niečo príťažlivého a očarujúceho.

V názoroch na svoj vzhľad sú niekedy viac než chladné. Rozhodne ich nestretnete v oranžových alebo červených elastických šatách s hlbokým výstrihom či v pruhovanej košeli. Panna dáva prednosť jednoduchému čistému oblečeniu bez prílišných ozdôb.

Charakter: Panny sú perfekcionisti. Túžia po sebavyjadrení práve tak, ako predchádzajúce znamenie, ibaže od natriasajúceho sa Leva sa Panny líšia skromnosťou, dôkladnosťou a zdržanlivosťou.

Neznamená to, že by snáď netúžili po uznaní a chvále, alebo že nie sú ctižiadostivé ako iné slnečné znamenie, ale ich taktika je opatrnejšia. Moc dobre vedia, čo to je dosiahnuteľný cieľ. Sú praktické, chytré, vnímavé a ostražité, tiež ich suchý zmysel pre humor je povestný. Bohužiaľ povestná je tiež ubíjajúca snaha po dokonalosti svojej i celého okolia.

Čo miluje: Kritizovať druhých.

Čo neznáša: Neporiadok.

Ako pracuje: Panny vedia, že keď raz začnú, ich práca bude dokončená. To je ich istota. Druhí to síce posudzujú ako neznesiteľnú tvrdohlavosť, ale Panny dobre vedia, že vec sa môže podariť iba vtedy, keď sa začne od malých detailov. Práve len Panna "môže zjesť slona" .

Ako?
Raz za čas si zoberie kúsok. Áno, zmierte sa s tým vy všetci ostatní, Panna je úžasná, výkonná, organizačne zdatná, spoľahlivá, pre každú firmu k nezaplateniu, ale len vtedy, pokiaľ ju nezničíte. Dlhodobá práca, ktorá je Panne odporná, môže zničiť jej krehkú dušu. Nenechajte sa oklamať jej tichosťou a skromnosťou.

Ona nie je tak hlasná ako Strelec, tak očividne ambiciózna ako Lev či Baran, nechodí každý deň neskoro ako Blíženec a nikdy by spôsobom ako Rak nepomyslela na to, že využije náklonnosť k dosiahnutiu zvláštnych výhod.

Dokonca neočakáva, že jej všetko prejde vďaka tomu, že pracuje dvakrát rýchlejšie než ktokoľvek iný. To nie je jej štýl. Panny sa dostávajú na vrchol, lebo sú praktické, zodpovedné a hlavne realistické.

Vzorový hrdina: Popoluška.

Zvláštne znamenie: Pozorovací talent a nápadne malá noha.

Dobrá rada pre Panny: Buďte k iným zhovievavé aspoň raz do roka, potešíte ich.

Dobrá rada pre ostatných: Neberte Panny smrteľne vážne, i ony sa niekedy mýlia.


Váhy – umelec - obrázek

Váhy – umelec - obrázek

Váhy: 24.9. – 23.10.

Životné heslo: Zvažujem.

Ako ich spoznáte: Stretli ste krásneho človeka s jemnými rysmi, pravidelnou tvárou, malým špicatým nosom, očarujúcimi očami a bohatými hnedými vlasmi? Zaujal vás jeho melodický hlas a nákazlivý smiech? Tak ste sa stretli s Váhou.

A už ste poznali neodolateľné čaro jej úsmevu? Keď sa Váha usmeje, odpustíte jej všetko na svete. Vaša smola je v tom, že to o sebe veľmi dobre vie a tieto prednosti niekedy bez ostychu využíva, a to ako žena, tak i muž.

Charakter: Žlčovito-sangvinický. Kto by to do tak ľúbezných bytostí povedal, že niekedy dokážu byť také výbušné a tvrdohlavé. A to Váhy sú, obzvlášť keď bývajú presvedčené o svojej ušľachtilej pravde, ku ktorej sa dopracovali po dlhých a nekonečných úvahách. Nezabúdajte, že Váha je kardinálne znamenie, to znamená, že nikdy bez boja neustupuje zo svojich pozícií.

Na druhú stranu je povestná zdvorilosť, mierumilovnosť, takt a diplomacia váh. Povie Vám, že ste úplne nemožní, ale povedia to veľmi pekne a ešte sa na Vás usmejú.

Všetky Váhy bez výnimky milujú poriadok, spravodlivosť a súlad, a to v akomkoľvek obore ich pôsobenia. Klasická astrológia ich radí medzi znamenia mravov počestných, kam každé znamenie len tak nepatrí.

Čo miluje: Erotiku, dobré jedlo a umenie.

Čo neznáša: Špinu.

Ako pracuje: So zmyslom pre obchod. Váhy totiž majú vynikajúcu schopnosť okamžite a kreatívne vidieť obchod vo všetkom. Iba Váha dokáže vymyslieť najlepšie reklamné triky, pretože len ona vie, za čo sú ľudia ochotní vydať svoje ťažko zarobené peniaze.

Váhy sú tiež klasickými skupinovými hráčmi, takže sa dokážu obklopiť chytrými ľuďmi a využiť ich schopnosti. Často sa stáva, že pre Váhu nie je dôležité, čo robí, ako skôr kde to robí. Rozhodne sa nenechá napchať do špinavej kancelárie s kopou ohavných šanónov, ostrým žiarivkovým svetlom a odpudivým kobercom. Na to zabudnite, Váha má rada krásu a vie ju oceniť.

Vzorový hrdina: Paris.

Zvláštne znamenie: Krása. Najkrajšou ženou sveta bola trójska Helena – a tá bola Váha.

Dobrá rada pre Váhy: Neprejedajte sa. Máte sklony k obezite.

Dobrá rada pre ostatných: Nechajte si od Váhy poradiť – neoľutujete.
Škorpión – čarodejník - obrázek

Škorpión – čarodejník - obrázek

Škorpión: 24.10. – 22.11.

Životné heslo: Zistím všetko.

Ako ho spoznáte: Podľa zvláštnych magických a prenikavých očí, ktorými Vám vidí až do žalúdka.

Hypnotická príťažlivosť, ktorú vyžarujú, je ich hlavným znamením. Sú atraktívni a viac než mierne znepokojiví. Ďalším kľúčom k rozpoznaniu Škorpióna je jeho nos. Mnohí ho majú ľahko zahnutý, tzv. rímsky.

Charakter: Pozor na Škorpiónov, ak nemáte radi silnú kávu, existuje koniec koncov jedenásť ďalších slnečných znamení, z ktorých si môžete v pokoji vybrať. Rátajte s tým, že v Škorpiónoch je vždy viac, ako je vidieť.

Sú tajomní a vôbec nie je jednoduché poznať, akí sú v skutočnosti, tobôž čo si myslia. A tak to Škorpión chce, on vždy bude hrať s kartami blízko u tela.

Sú vášniví ,ozajstní, ctižiadostiví, nesmierne intuitívni , ich bádateľská myseľ večne hľadá užitočné informácie. Však príde čas, kedy sa budú hodiť. To je ich filozofia.

Všetci Škorpióni bývajú veľmi hrdí a dôstojní, do kolien ich tak ľahko nedostaneš. Oni sú citliví a zraniteľní – a ako, lenže svoje najhlbšie emócie a city zásadne držia pod kontrolou, takže vy sa o ich trápeniach, túžbach či prianiach dozviete pramálo.

Čo miluje: Sex.

Čo neznáša: Prázdne a hlúpe reči.

Ako pracuje: Vášnivo, samostatne a nesmierne výkonne. Ostatní si síce myslia, že Škorpión je blázon, ale ten „blázon“ im skoro predvedie, čo všetko dokáže. Jeho vôľa, odhodlanie a sebakontrola sú bezbrehé a schopnosť organizácie prinajmenšom pozoruhodná.

Mimoriadne dobre funguje ako „nové košťe“ v nevýkonných či vyčerpaných organizáciách a prevádzkach. Pokiaľ váš podnik práve prevzal Škorpión, ktorý vám tvrdí, že v najbližšom čase nič nezmení, moc mu neverte, pokojné vody nie sú v jeho povahe.

Škorpióni tiež veľmi dobre rozumejú obchodu, pravdepodobne za to vďačia ďalšej svojej vynikajúcej schopnosti, a to že veľmi dobre vedia, kedy hovoriť, ale hlavne, kedy mlčať!

A aký sú stratégovia! Vymýšľajú dokonalé plány i pre také veci, ako prejsť supermarketom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Dokážete si teda predstaviť, koľko energie a úsilia venujú niečomu tak dôležitému, ako je kariéra.

Vzorový hrdina: Kúzelník Merlin.

Zvláštne znamenie: Detektívne schopnosti.

Dobrá rada pre Škorpióny: Nebuďte tak urputní a žiarliví, ten, kto bude chcieť, vám aj tak utečie.

Dobrá rada pre ostatných: Nikdy Škorpióna nepodceňujte. Vie prekvapiť.
Strelec – misionár - obrázek

Strelec – misionár - obrázek

Strelec: 23.11. – 21.12.)

Životné heslo: Ja verím.
Ako ho spoznáte: Strelci sú ľudia v pohybe a plní energie. Ich heslom je byť vždy pripravený vyraziť kamkoľvek, kde sa niečo deje.

V ich vizáži býva vždy čosi vzrušujúce pripomínajú malé žriebätká, trochu neohrabané, kostrbaté, ale milé a prítulné. Bývajú vysokí s nápadne dlhými končatinami. Najpríťažlivejší je na nich ich spôsob chôdze, je kolísavá, jemná a veľmi sexy.

Charakter: Rovnako ako ostatné ohňové znamenia (Baran a Lev) majú Strelci extrovertnú, optimistickú povahu a zmysel pre humor. Sú to nadšenci života, ľudia expanzívneho ducha, ktorí hľadia vpred a nemienia byť obmedzovaní; slobodu preferujú nadovšetko.

Strelci hľadajú dobrodružstvo, majú radi ďaleké cesty a tajomstvá života, o ktorých si prinajmenšom aspoň čítajú – bývajú veľmi náruživí čitatelia. Preto sú literatúra, filozofia, politika či metafyzika obory pre nich ako stvorené. A majú Strelci vôbec nejaké zlé povahové rysy? Pravdaže majú – sú tvrdohlaví, nadutí, neznesiteľne ukecaní blázni a šialení samaritáni, ale iba niekedy.

Čo miluje: Pravdu.

Čo neznáša: Pravdu (tú o sebe).

Ako pracuje: Sebavedome a profesionálne. A rozhodne nie na jednom mieste. Predstava celoživotného zamestnania je pre Strelca nudná a obmedzujúca. Vyhovuje im zmena, potrebujú priestor pre pohyb mentálny aj fyzický.

Strelci sú vždy jednou nohou napred, umožňuje im ti ich všestranné nadanie, schopnosť využiť zmeny. Tiež od nich nečakajte, že sa budú venovať výhradne zamestnaniu, oni potrebujú voľnosť a veľa času pre ďalšie aktivity.

Vzorový hrdina: Robin Hood.

Zvláštne znamenie: Vynikajúci chrup. Strelci väčšinou majú veľké, rovné, biele zuby.

Dobrá rada pre Strelcov: Nehovorte, čo si naozaj myslíte. Ľudia vašu úprimnosť neocenia. Uvedomte si raz a navždy, že takt a diplomacia sú vám cudzie.

Dobrá rada pre vás ostatných: Nepočúvajte ich.
Kozorožec – vševed - obrázek

Kozorožec – vševed - obrázek

Kozorožec: 22.12. – 20.1.

Životné heslo: Ja viem.

Ako ho spoznáte: Videli ste jemného a zdržanlivého človeka s bielou pleťou, vysokou štíhlou postavou a úzkou tvárou?

Stretli ste sa teda s Kozorožcom, s človekom s utajenou krásou.

Na prvý pohľad vyzerá neprístupne, utiahnuto a veľmi chladne. Nedajte sa zmýliť, v jeho tele drime horúce srdce plné vášne, len ho prebudiť. Šarm Kozorožca vás na prvý pohľad neoslepí, ale ak mu preniknete pod kožu, zistíte, že je jedným z najzaujímavejších znamení zverokruhu.

Charakter: Pedantický, presný, samostatný a iniciatívny – taký je pravý Kozorožec. Je zo všetkých najpraktickejší a tiež najpohotovejší. Máte problémy? Pomôže vám Kozorožec, nie ohnivými gestami ako Baran či súcitnými pohľadmi ako Rak, Kozorožia pomoc je istá, praktická a hlavne účinná.

Kozorožec veľmi dobre pozná cenu úspechu; vie, že cesta ku šťastiu je dláždená potom a krvou. Ovšem kľúčom k tomu, ako sa dokonale presadiť, je podľa Kozorožca plánovanie. Mnoho ľudí plánuje päťročnice, ale iba Kozorožec má svoje desaťročnice a dvadsaťročnice. Kozorožci sú stratégovia, ktorí chcú vniesť štruktúru a systém do všetkých aspektov svojho života. Disciplína je ich prirodzeným kladom.

Čo miluje: Samotu.

Čo neznáša: Spoločnosť veselých zdravých ľudí.

Ako pracuje: Netreba slov. Pretože i keď Kozorožec nie je v práci, rád pracuje. Jeho predstava pekného víkendu spočíva v tom, že sobotu strávi pri počítači, nedeľu venuje listovaniu v novinách a večer si spestrí nejakým zaručene hodnotným a psychologicky náročným filmom.

Všetky zemské znamenia (Býk, Panna, Kozorožec) berú prácu a peniaze veľmi vážne. Starostlivo dbajú o svoj image naozajstnej spoľahlivosti a výkonnosti. Rovnako ako Panny ich povzbudzuje produktívna práca. Zdieľa s nimi skvelý organizačný talent a zmysel pre detail.

Na rozdiel od Panny však Kozorožec nieje odporným detailistom, nikdy nedovolí, aby pre kúsoček nevidel celok. Rovnako ako Býk je odhodlaný prácu dokončiť. Nikdy však nezačne byť samoľúbi.

Keď Kozorožec zdolá vrchol hory, krátko sa rozhliadne a začne stúpať na ďalší vrchol. Vyzerá to, že Kozorožci sú dokonalí. Ale astrológovia sa ich pýtajú, kde je zábava, zdravý optimizmus, inšpirácia, fantázia, pružnosť a potešenie? A pamätajte Kozorožci, že váš vtieravý sarkazmus a suchý zmysel pre humor nie je niekedy ani trošku vtipný.

Vzorový hrdina: Atlas, nositeľ bremena.

Zvláštne znamenie: Vytrvalosť.

Dobrá rada pre Kozorožca: Nepodliehajte depresiám, život je krásny.

Dobrá rada pre ostatných: Sú neznesiteľní, ale majú okamžiky, pre ktoré sa oplatí s nimi žiť.
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one