!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Jankov vŕšok

Jankov vŕšok

Jankov vŕšok.
Nachádza sa na južnom okraji Nitrických vrchov.Najbližšie obce: Látkovce (5,3 km) a Uhrovec.Naša obec je vzdialená asi 17-20 km.Jankov vŕšok sa dá rozdeliť na dve časti. Na vrchnú a spodnú. Na vrchnej sa nachádza pamätník padlým partizánom štyroch národností z obdobia Slovenského národného povstania (SNP). Pamätník tvorí podstava štvorcového tvaru s výškou 2 metre a na nej je položený stĺp s výškou približne 15 metrov. Pamätník je obkolesený kríkmi a steny valu sú vyložené kameňmi. Na jednej strane od steny sú aj udržiavané hroby partizánov. Pod pamätníkom sa nachádza aj prírodný amfiteáter.
V spodnej časti sa nachádza veľké parkovisko a areál, v ktorom sa je hotel, rekreačné stredisko, turistická ubytovňa,reštaurácia.Mimo areálu sa nachádzajú aj viaceré bunkre, v ktorých sa v minulosti ukrývali partizáni.
19.09.2008 21:23:11
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one