!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Granátové jablko

Je neoceniteľným zdrojom vitamínu C pre náš organizmus. Ak obľubujete jadierka, našli ste i zdroj vlákniny. Sú to lahodné šťavnaté zrnká obsahujúce sladkokyslý červený rôsol. Šťava z jadierok obsahuje antioxidanty, ktoré chránia proti rakovine. Drobné zrniečka sú plné sladkej šťavy a ako zaručený životobudič vás naštartujú pred redukčnou diétou. Jedno jablko obsahuje asi 420 kJ a 25 g cukru.

Physalis

Ak vám tento názov nič nehovorí, azda vám napovie viac machovka alebo židovská čerešňa. Je to zelenožltá bobuľa veľká asi ako čerešňa, ktorá sa nachádza v uzavretom svetlohnedom obale. Má sladkokyslú chuť. Plody obsahujú veľké množstvo betakaroténu, vitamínu C a draslíka. Po vybratí sa môžu bobule jesť i surové. Sú vynikajúce v ovocných šalátoch, treba ich však rozpoliť, pretože dužina lepšie prijíma cukor.

Kumkvát

Ide o najmenší druh citrusového ovocia. Sú to akoby minipomaranče, ktoré sa jedia aj so šupkou. Majú sladkokyslú chuť a sú ideálne na prípravu ovocných šalátov a lekvárov. Kumkvát obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a rôznych vitamínov. V 100 g tohto ovocia sa ukrýva 176 kJ a 0,2 % tuku. Jeden kus má približne 10 g, teda jeho energetická hodnota je 16,8 kJ.

Papája

Pripomína našu hrušku, ale nepravidelne tvarovanú. Má svetlozelenú až tmavozelenú šupku a po rozrezaní je jej dužina zvyčajne tmavožltá až oranžová. Jej chuť sa skladá z melóna a marhule. Vnútri plodu bývajú čierne zrniečka, ktoré sa môžu použiť ako korenie. Dužina sa konzumuje čerstvá v kombinácii s citrusovými plodmi. Oproti inému ovociu obsahuje oveľa viac tráviacich enzýmov a veľa vitamínu C. Podporuje teda spracovanie potravy a jej ekonomické využitie. Ale pozor! To všetko platí len pre čerstvé ovocie. Sušené je skutočne veľmi kalorické.
30.08.2009 22:21:53
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one