!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Kivi - najlepšia vitamínová bomba v chrípkovom období!Kivi - najlepšia vitamínová bomba v chrípkovom období!

Dnes Autor: yka Hricková, Diva.sk, Foto: Dreamstime.com

Hľadáte nejakého prírodného pomocníka, ktorý by vám pomohol preniesť sa cez chrípkové obdobie bez toho, aby vás zložila do postele vysoká teplota a bolesť svalov? Zamerajte sa teda na ovocie a zeleninu, ktoré má vysoký obsah vitamínu C, ktorý pôsobí pri infekčných chorobách ako najlepšia prevencia. Jedným z najlepších zdrojov je chutné kivi, na ktoré sa v našich končinách niekedy zabúda. Aby ste dokázali využiť jeho silu, hľadajte dobré zrelé plody. Pokiaľ by ste v obchode kúpili tvrdšie kúsky, nechajte ich na okne, kde postupne prirodzene dozrejú.
Jedno kivi pokryje dennú dávku vitamínu C

3
I keď sa všade prezentujú ako bohatý zdroj vitamínu C citróny, kivi ho má v skutočnosti oveľa viac. Dokonca desaťnásobne predčí citrusový plod a stáva sa tak skvelou voľbou práve v kritickom období vírusových a infekčných ochorení. Na to, aby ste si dopriali dennú potrebnú dávku tohto vitamínu, postačí vám zjesť jeden kúsok kivi. Viac nie je potrebné, pretože inak by to bolo kontraproduktívne.
Ďalšími vitamínmi sú B1, B2, E. Kivi obsahujú aj karotén, železo, fosfor, horčík, vápnik a draslík. Je veľmi dôležitým antioxidantom. Znižuje dokonca aj hladinu cholesterolu v krvi. Má výborný účinok pri respiračných ochoreniach.
Konzumovať by ste ho mali i keď máte zvýšenú teplotu. Výborné je aj pri nachladnutí, pretože dodá do tela veľkú dávku vitamínu C. I keď sa môže tepelne spracovať formou rôznych dezertov, mali by ste uprednostňovať radšej surové ovocie, ktoré si dokáže uchovať viac vitamínov.

3
Pomáha pri vysokom tlaku
Možno ste nevedeli o tom, že kivi je vynikajúce aj na srdcovo-cievny systém. Posilňuje steny ciev a pomáha i pri počiatočných štádiách kŕčových žíl. V krízových situáciách, keď sú nohy veľmi namáhané a začnú vás viac bolieť, si doprajte viac kúskov kivi a tieto príznaky rýchlo ustúpia. S kivi si môžete pomôcť aj pri vysokom krvnom tlaku. Ich pravidelná konzumácia znižuje jeho hodnoty a pomáha upraviť aj ostatné nepriaznivé veci s ním spojené.
Podporuje tiež rast kostí, vhodné je teda aj pre malé deti. Užiť by ste ho mali aj pri svalovej únave. Zlepšuje aj trávenie, no ak trpíte na žlčníkové kamene, musíte byť obozretné, pretože drobné zrniečka upchávajú žlčovody. Kivi často jedávajú aj športovci, pretože zlepšuje elasticitu a odolnosť väziva. Znižuje sa tak riziko zranení.

3
Dobré na kosti i znižovanie stresu
Ak máte nábeh na osteoporózu alebo ňou už trpíte, určite by ste nemali vynechať z vášho jedálnička práve kivi. Kosti sú totiž vďaka nemu silnejšie a pevnejšie. Druhou stranou pomoci tohto ovocia je psychické uvoľnenie. Jeho zloženie totiž vplýva na psychickú vyčerpanosť a nastavuje telo na pozitívnejšie pocity. Používa sa dokonca aj pri vystavení vysokej dávke stresu.
Odporúča sa teda i pre študentov v skúškovom období. Zbavuje totiž telo zároveň negatívnych látok a toxínov, čím sa ich myseľ viac upokojuje. Na zrak má dokonca väčší vplyv ako toľko propagovaná mrkva. A vhodné je aj pre ľudí s nábehom na paradentózu. Kivi okrem ďasien pomáha zlepšiť aj stav chrupu.
Zredukuje aj vaše kilogramy
No kivi nie je prospešné iba pre naše zdravie. Za jeho konzumáciu vám poďakuje i vaša krása. V prvom rade sa to odzrkadlí na vašej figúre. Pomocou kivi totiž spálite viac kalórií, zrýchlite metabolizmus a zbavíte sa nadbytočných tukov. Vhodné je aj na rôzne druhy pokožky, okrem tej citlivej, keď ju výborne tonizuje, hydratuje a dodá jej dostatok vitamínu E, ktorý slúži na hĺbkovú regeneráciu
Použiť ho môžete aj pri akné a dokáže vám odstrániť i prvé pigmentové škvrny. No najväčšie ďakujem dostanete od vašej koruny krásy. Vďaka ovocným kyselinám totiž vlasy zlepšujú svoju kvalitu, majú krajší lesk a sú na dotyk jemnejšie.

Opatrne pri alergiách
Citlivo by ste však mali k tomuto ovociu pristupovať, pokiaľ patríte do skupiny alergikov. Najmä ak vám nevyhovujú rôzne druhy exotického ovocia. Pokiaľ počas jeho konzumácie budete cítiť na jazyku jemné štípanie, mali by ste si ho radšej odpustiť.
Dôležitou správou však je, že existuje viac druhov kivi a niektoré z nich vám nemusí spôsobovať žiadne problémy. Toto ovocie obsahuje aj bielkovinu, ktorá môže spôsobiť komplikácie ľuďom, ktorí sú alergickí aj na mliečne výrobky.
http://diva.aktuality.sk
27.01.2013 19:58:26
stanislava68
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one