!!.jpg

Prajem všetko najlepšie...
smahu správy
Slovník
CZ - EN
EN - CZĎakujem všetkým mojím návštevníkom za návštevu a teším sa zas na skoré znovunavštívenie...ĎAKUJEM


Pre tebaobrázky na profil
Boh nam do cesty neposiela len ludi, akych by sme my sami chceli.
Posiela k nam ludi, ktorych pritomnost a pomoc na nasej ceste potrebujeme.

Aj ked nas zrania, opustia alebo nas miluju je to preto, aby sme sa

vdaka
nim mohli stat takymi, akymi mame byt.

Drahy Boze: zena, ktora cita tento mail je prekrasna, uzasna a silna a ja ju mam naozaj rada. Pomoz jej prosim zit jej zivot a prived ju k naplneniu.
Podporuj ju prosim a pomoz jej byt este lepsou, ako by si to ona sama
dokazala co i len predstavit. Pomoz jej najst svetlo aj v najtemnejsich


chvilach zivota, kedy je tazke milovat.

Chran ju po cely cas, pozdvihni ju vo chvilach, ked ta najviac potrebuje
a
dovol jej pocitit, ze kracas spolu s nou, aby sa mohla vzdy citit
bezpecne.


To najdrahšie čo človek môže mať a priať - ZDRAVIE
To najkrajšie čo človek môže prežiť a dať - LÁSKU.
To najvzácnejšie čo človeku povznáša ducha - POÉZIU.
To najmilšie čo človeka robí šťastným - DOBRÉ DETI.
To najpotrebnejšie čo dáva človeku istotu - VIERU.
To najnutnejšie čo je podstatou bytia na zemi - MIER V DUŠI.
To najžiadanejšie čo pozdvihuje človeka nad zviera - ÚCTU.
To najhľadanejšie čo dáva človeku radosť zo života - ŠŤASTIE.
To najmúdrejšie čo robí človeka človekom - POKORU.
Krásny deň

Žehnaj a budeš požehnaný !

Boh všetko riadi. Prosím Ťa, prečítaj si túto modlitbu s vierou.
Je to silná modlitba. Problémom mnohých z nás je, že neveríme, že Boh otvorí náruč a vyleje na nás svoje milosti, že ich nebudeme mať ako prijať. Ale Boh je verný svojmu slovu. Boh nedokáže klamať a jeho sľuby sú hodnoverné .

Moja dnešná modlitba za teba:
Nech oči, ktoré čítajú tento odkaz, neuvidia nič zlé,
Nech ruky, ktoré pošlú tento odkaz iným, nepracujú nadarmo,
Nech sa ústa, ktoré hovoria "Amen" na túto modlitbu, smejú naveky.
Zotrvaj v Božej láske tým, že pošleš túto modlitbu všetkým,
ktorých máš rád.

*Nebeský Otče, Ty, ktorý si najstarostlivejší Otec, plný lásky, prosím Ťa,
aby si hojne požehnal moju rodinu aj mňa. Viem, že Ty vieš, že rodina je
viac ako mama, otec, sestra, brat, manžel, manželka a deti. Otče, posielam
Ti túto modlitbu, prosiac o požehnanie nielen za človeka, ktorý mi poslal
túto správu, ale aj za mňa a za všetkých tých, ktorým túto správu pošlem.
Kiež by sila zjednotenia sa v modlitbe za tých, ktorí veria a dúfajú v Teba,
bola silnejšia, ako čokoľvek iné. Vopred Ti ďakujem za Tvoje milosti. *

*Nebeský Otče, osloboď človeka, ktorý číta túto správu od dlhov a ich dôsledkov.
Zošli nám svoju múdrosť, aby sme dobre spravovali všetko, čo si nám dal.
Viem, že si úžasný a všemohúci a ak Ťa poslúchneme a necháme sa viesť Tvojím slovom a budeme mať vieru, hoci takú malú, ako horčičné zrnko, vyleješ na nás prúdy Tvojich milostí. *

*Ďakujem Ti, Pane, za milosti, ktoré som práve dostal i za tie, ktoré ešte dostanem,
pretože viem, že ma neprestaneš posilňovať. O to Ťa prosím v mene Ježiša Krista. Amen. *
Pošli túto správu ďalej. V nasledujúcich hodinách sa mnoho ľudí bude vzájomne za seba modliť k Bohu. A potom si nezabudni všimnúť a poďakovať za všetky dobrodenia, ktoré od Boha dostaneš. Boh bude pôsobiť v Tvojom živote preto, lebo robíš, čo sa mu páči. Žehnaj a budeš požehnaný!

Ranná modlitba.jpg
Email,ktorý som dostala od mojej susedky Terky
Žehnaj a budeš požehnaný !

Boh všetko riadi. PROSÍM ŤA, prečítaj si túto modlitbu s vierou. Je to silná modlitba. Problémom mnohých z nás je, že neveríme, že Boh otvorí náruč a vyleje na nás svoje milosti, že ich nebudeme mať ako prijať. Ale Boh je verný svojmu slovu. Boh nedokáže klamať a jeho sľuby sú hodnoverné.
Moja dnešná modlitba za teba:
Nech oči, ktoré čítajú tento odkaz, neuvidia nič zlé,
Nech ruky, ktoré pošlú tento odkaz iným, nepracujú nadarmo,
Nech sa ústa, ktoré hovoria "Amen" na túto modlitbu, smejú naveky.
Zotrvaj v Božej láske tým, že pošleš túto modlitbu všetkým, ktorých máš rád.

Nebeský Otče, Ty, ktorý si najstarostlivejší Otec, plný lásky, prosím Ťa, aby si hojne požehnal moju rodinu aj mňa. Viem, že Ty vieš, že rodina je viac ako mama, otec, sestra, brat, manžel, manželka a deti. Otče, posielam Ti túto modlitbu, prosiac o požehnanie nielen za človeka, ktorý mi poslal túto správu, ale aj za mňa a za všetkých tých, ktorým túto správu pošlem. Kiež by sila zjednotenia sa v modlitbe za tých, ktorí veria a dúfajú v Teba, bola silnejšia, ako čokoľvek iné. Vopred Ti ďakujem za Tvoje milosti.
Nebeský Otče, osloboď človeka, ktorý číta túto správu od dlhov a ich dôsledkov. Zošli nám svoju múdrosť, aby sme dobre spravovali všetko, čo si nám dal. Viem, že si úžasný a všemohúci a ak Ťa poslúchneme a necháme sa viesť Tvojím slovom a budeme mať vieru, hoci takú malú, ako horčičné zrnko, vyleješ na nás prúdy Tvojich milostí.
Ďakujem Ti, Pane, za milosti, ktoré som práve dostal i za tie, ktoré ešte dostanem, pretože viem, že ma neprestaneš posilňovať. O to Ťa prosím v mene Ježiša Krista. Amen.

Pošli túto správu ďalej. V nasledujúcich hodinách sa mnoho ľudí bude vzájomne za seba modliť k Bohu. A potom si nezabudni všimnúť a poďakovať za všetky dobrodenia, ktoré od Boha dostaneš. Boh bude pôsobiť v Tvojom živote preto, lebo robíš, čo sa mu páči.
Žehnaj a budeš požehnaný!


Slávime 150. výročie prvého zjavenia Panny Márie Lurdskej v Lurdoch.
V priebehu nasledujúcich 60. sekúnd sa prestaň venovať tomu, čo práve robíš a využi túto príležitosť na prednesenie modlitby k Panne Márii

Stačí si len povedať:

1. Zdravas Mária, milosti plná, Pán s Tebou. Požehnaná
si medzi ženami a požehnaný je plod života Tvojho Ježiš.
Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych, teraz
i v hodinu smrti našej Amen.

2. Po tom pošli modlitbu ďalším desiatim osobám.
O chvíľu sa bude desať ľudí modliť k Panne Márii a potom stovky,
tisíce atď.
Oceň Božiu moc v Tvojom živote a rob to, čo žiada.

Ježiš povedal: Ak sa Ty budeš hanbiť za mňa,
ja sa budem hanbiť za Teba pred mojím Otcom.

Ak miluješ Boha a nehanbíš sa za zázračné veci,
ktoré pre Teba urobil, pošli túto správu ďalej.
Juhofrancúzske mesto Lurd (Lourdes) patrí medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanského sveta. Dejiny pútnického Lurdu sa začali 11. februára 1858, kedy sa chudobnému 14-ročnému dievčaťu Bernadete Soubirousovej zjavila Panna Mária v Massabiellskej jaskyni nad riekou Gave. Vizionárka označovala zjavujúcu sa Pannu Máriu najprv jednoducho ako “pani”. Iba neskôr sa jej táto “pani” predstavila ako “Nepoškvrnené počatie”.

Panna Mária sa zjavila Bernadete celkove 18-krát. Žiadala od dievčaťa a jeho prostredníctvom od ostatných ľudí modlitbu, najmä modlitbu ruženca, a pokánie. Okrem toho žiadala, aby sa na mieste zjavení postavila svätyňa a aby sa tam konali púte. Pri jednom zjavení (25. februára) “pani” kázala Bernadete, aby sa napila a aby sa umyla vo vode z prameňa v jaskyni. Dovtedy tam nijaký prameň nebol. Bernadeta hrabala rukami v zemi na označenom mieste. Naozaj sa objavila voda, výdatný prameň, ktorý dáva denne 122 000 litrov vody.
Lurdské zjavenia rýchle vzbudili pozornosť. K jaskyni prichádzali zvedavci každého druhu. Objavenie sa prameňa a niektoré podivuhodné uzdravenia vyvolali triedenie duchov. Jedni začali veriť a jednotlivo či v skupinách prichádzali k Massabiellskej jaskyni ako pútnici. Avšak úrady vtedajšieho racionalistického a antiklerikálneho Francúzska vyhlasovali zjavenia za podvod a usilovali sa prekaziť navštevovanie jaskyne. Cirkevné úrady zaujali zdržanlivý postoj a sprvoti nechceli do veci zasahovať. Ale keď udalosti vyvolali nečakane veľký ohlas, tarbeský biskup Laurence ustanovil 28. júla 1858 osobitnú komisiu na vyšetrenie všetkého, čo sa deje okolo jaskyne a okolo vizionárky. Po troj- a polročnom starostlivom skúmaní biskup vyhlásil 21. januára 1862, že “zjavenia majú všetky známky pravosti a veriaci sú oprávnení pokladať ich za pravé”. Tým dostali cirkevné schválenie aj púte a pobožnosti, ktoré sa konali na tomto mieste.
Podľa Bernadetiných údajov sochár J. Fabisch zhotovil sochu Panny Márie, ktorú v r. 1864 umiestnili do jaskyne zjavení.
Postupom času vybudovali na mieste zjavení nielen jednu, ale dokonca tri svätyne. Prvá, zasvätená Nepoškvrnenej Panne Márii, vznikla povyše jaskyne. Posvätil ju r. 1876 parížsky arcibiskup Guibert. Kostol však ani zďaleka nestačil pre stále sa zvyšujúci počet pútnikov. Preto v rokoch 1883-1901 postavili o niečo nižšie ďalší kostol Ružencovej Panny Márie, spojený rampami s prvším. Napokon k stému výročiu lurdských zjavení vybudovali veľkú (102 m dlhú) podzemnú baziliku sv. Pia X., do ktorej sa zmestí 20 000 pútnikov. Posvätil ju v r. 1958 kardinál G. Roncalli, neskorší pápež Ján XXIII. Už predtým pápeži udelili aj prvým dvom kostolom titul a práva baziliky (Basilica minor).
Lurdské zjavenia sa dostali tiež do cirkevného liturgického kalendára. Pápež Lev XIII. dovolil sviatok lurdských zjavení pre cirkevnú provinciu Auch, do ktorej patrí biskupstvo Tarbes s Lurdom. Pápež sv. Pius X. rozšíril tento sviatok na celú Cirkev.
V čase od druhej svetovej vojny navštevuje Lurd ročne asi tri milióny pútnikov, medzi nimi desaťtisíce chorých. Väčšinou sú to nevyliečiteľne chorí, ktorí prichádzajú na toto milostivé miesto prosiť o uzdravenie alebo aspoň o silu na nesenie ťažkého kríža.
Každý rok až do terajších čias sa v Lurde uskutočňujú desiatky mimoriadnych uzdravení. V rokoch 1946-1970 Lurdský lekársky úrad (Bureau Médical de Lourdes) zaevidoval 946 (údaje dr. A. Olivieriho) takýchto uzdravení, to znamená priemerne asi 38 prípadov ročne. Sú to uzdravenia, o ktorých má lekársky úrad patričnú dokumentáciu o stave pacienta pred uzdravením a po ňom. Prípady bez úradnej dokumentácie sa pri posudzovaní mimoriadnych uzdravení neberú do úvahy.
Avšak zo spomenutých 964 prípadov Cirkev po kánonickom preskúmaní uznala len 22 za zázračné v plnom zmysle. Znamená to, že ide nielen o náhle, úplné, ireverzibilné a prirodzeným spôsobom nevysvetliteľné uzdravenie, ale že toto uzdravenie má aj pečať nadprirodzeného charakteru. Celkove od r. 1862 do r. 1970 z niekoľkotisíc evidovaných uzdravení Cirkev priznala charakter zázračnosti iba 62 prípadom.
Treba pripustiť, že z asi 50 000 chorých, ktorí ročne putujú do Lurdu, iba pomerne malý počet dosiahne mimoriadne telesné uzdravenie. Avšak z nespočítateľných svedectiev tých, čo nedosiahli takéto uzdravenie, vidno, že na púti všetci dosiahli veľkú vnútornú vyrovnanosť a duševnú silu, ktorú predtým nikdy nepoznali. Keď k tomu pripočítame mimoriadne obrátenia a zvláštne prípady zmeny života, vidno, že ťažisko pôsobenia na tomto mariánskom pútnickom mieste je v duchovnej oblasti.
A tak to zodpovedá aj evanjeliu. Predovšetkým ide o zlepšenie vzťahu človeka k Bohu, o spásu nesmrteľnej duše. Telesné, zmyslami a prístrojmi overiteľné uzdravenia - hoci nemožno podceňovať ich význam pre uzdravených - sú predovšetkým vonkajšími znameniami toho, že tu zasahuje Boh. A sú tiež dôkazom toho, že Ježišova Matka nepripomínala svojmu Synovi potreby ľudí iba v Káne Galilejskej, ale že tak robí aj na iných miestach sveta a v iných obdobiach dejín až po naše časy.
8383135.jpg
Pohľadnica,ktorá ma potešila od švagrinky Lidky a Georgesa z Francúzska

Milej rodinke

Nech pocit šťastia, radosti sa v dušiach vašich rozhostí. Nech láska v srdciach ukrytá sa mocným prúdom vyroní, keď zvonček vo Vašich domoch zazvoní.

Spočítaj šťastie

Spočítaj slová, ako ja počítam dni,
nech dotknú sa znova osudu sny,
čo dávno už snívaš pod rúškom závoja,
kým rany života pomaly sa zahoja.

Tak počítaj verše, kým zavŕši sa deň,
čo pred rokmi priviedol ťa na túto Zem,
nech nehou objímu ťa moje slová,
kým čas dovolí mi uzrieť ťa znova.

Tak spočítaj šťastie, čo s pozdravom letí
odo mňa k tebe, nech uviazne v sieti
šťastia, zdravia a všetkých túžob, snov,
čo vložil som s láskou do týchto slov.

Spočítaj to všetko a umocni pokojom,
čo posielam ti jednoducho takto po svojom,
aby keď sa ti kúsok z toho kdesi stratí,
našla si ukryté v slovách, čo posielam ti.

Ludka a Georges
22.12.2008, 20:59
Ružička od Lidky

Ružička od Lidky

Túto ružičku som dostala od mojej šikovnej švagrinky Lidky,ktorá žije vo Francúzku a o to mi je milšia ,že ju Lidka vytvorila pre mňa.Lidka moc a moc Ti ďakujem,moc si ma potešila...
TOPlistPredpoved pocasia :: www.meteo.sk

 


Spomínam na mojích rodičov a ostatnú rodinu...
Dennýhoroskop.sk : Osobný denný horoskop, Horoskop pre znamenia zverokruhu, Partnerský denný horoskop, Môj deň
Website, ale aká! ;-)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek


<A HREF="http://dolnevestenice.napady.net/ " target="_blank"><img src="       http://dolnevestenice.napady.net/img/custom/napady.net/m/mojerodisko/605292-4ca245a8ea5b0.jpg " border="155" width="175" height="100></A>
url('/img/custom/napady.net/s/stanislava/509087-4f944235ea3d4.jpg')
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one